Do Brna dorazí i Magdaléna Borová, Judit Pecháček, Gabriela Míčová, Marie Ludvíková, Tomas Sean Pšenička, Dorota Šlajerová a Marek Tesař.

Snímek zachycuje především vztahy mezi generacemi. Zatímco starší je bezohledná, mladší představuje naději ke zvládnutí mezilidských konfliktů uvnitř i vně rodiny. „Příběh se dotýká i citlivých momentů, jako je přijmutí nemoci blízkého člověka nebo lásky v napjatých vztazích odlišně žijících sousedských rodin,“ přiblížil film režisér Bohdan Sláma.

Žánrovému vymezení se ovšem režisér brání. „Je to drama lidských citů, ale také rodinný film. Prvky má komické i tragické,“ dodal.

Do natáčení zapojili i místní obyvatele

Děj Sláma zasadil na jih Moravy. Diváci mohou rozpoznat především obec Šardice, ale i Krumvíř, Archlebov nebo Dambořice. Oblast se pro svůj unikátní vzhled také přezdívá Moravské Toskánsko.

„Tvůrcům se navíc podařilo zapojit do natáčení i spoustu místních obyvatel,“ sdělila vedoucí kanceláře Brno Film Office Ivana Košuličová. Kromě jižní Moravy filmaři natáčeli i v Praze a v Berlíně.

V bílovickém podchodu sprejuje verše, květiny i víly. Pro děti jsem přimaloval něco navíc, říká streetartista Jan Přibyl.
VIDEO: V bílovickém podchodu sprejuje květiny i víly. Pro děti dal něco navíc

Vstup na autogramiádu je pro veřejnost zdarma. Na ni naváže v úterý od sedmi hodin večer ve Velkém Špalíčku slavnostní předpremiéra, na kterou si lze zakoupit lístky.

Zdroj: Bontonfilm