Mezi domy tak vznikla třeba louka a zábavu zde najdou i příznivci aktivního odpočinku. „Podařilo se zachovat přírodní ráz lokality. Kromě oživení stávající zeleně na místo přibyly nové stromy a trávníky včetně lučního. Nově byly doplněny mlatové cestičky, lavičky, odpadkové koše, jednoduché houpačky a pískoviště. Pobavit se návštěvníci mohou také u venkovních šachů, bosonohé stezky nebo stolního tenisu. Získali tak nové místo pro relaxaci, vycházky a hry, prostě takovou zelenou oázu uprostřed zástavby,“ uvedl radní pro participaci Filip Chvátal.

Projekt Řečkovický HRáj si odhlasovali obyvatelé Brna v roce 2020 s celkovým počtem 3090 hlasů. „HRáj je konečně veřejnou zelení. Je prostorem určeným pro setkávání a trávení volného času v přírodním prostředí,“ doplnila navrhovatelka Eva Matoušková s tím, že důvody k pobytu venku si zde najdou obyvatelé všech věkových skupin.

Celkové náklady na projekt byly více než tři a půl milionu korun. Nové hřiště získají na jaře brněnské Bosonohy. Hotové je již nové hřiště v Zamilovaném hájku nebo kavárna v líšeňské Rokli, všechna zmiňovaná vylepšení veřejného prostoru navrhli obyvatelé města. Do projektu Dáme na vás mohou své návrhy přihlašovat od roku 2017.