Provozovna je u dětského hřiště a blízko veřejných grilů. I proto si v ní návštěvníci koupí kromě kávy, čaje či zákusků i pochutiny na gril. „Otevřena bude denně od desíti ráno do osmi hodin večer a fungovat bude celoročně,“ sdělil náměstek brněnské primátorky pro oblast životního prostředí Jaroslav Suchý.

Cukrárnu bude provozovat Veřejná zeleň města Brna, která se o tuto úlohu sama přihlásila. Aby to bylo možné, musí zastupitelé schválit dodatek zřizovací listiny, který organizaci dovolí vést pohostinskou činnost, pekařství a cukrářství. „Úloha naší příspěvkové organizace je jiná, nicméně nakonec jsme se shodli na tom, že to Veřejné zeleni umožníme," popsala rozhodování nad budoucím nájemcem brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Ve svěření cukrárny Veřejné zeleni vidí oproti soukromému provozu Suchý tři hlavní výhody. „Budeme mít pod kontrolou zásobování tak, aby nerušilo návštěvníky parku a ušetříme čas s hledáním provozovatele. Navíc lidé z Veřejné zeleně mají k místu vztah, budou tedy podnik vést s láskou," uvedl náměstek. Se zásobováním občerstvení se počítá ráno a Veřejná zeleň města Brna k němu využije tichý elektromobil.

Místo starých asfaltových tras se lidé mohou projít v brněnském parku Lužánky po nových mlatových cestách.
VIDEO: Proměna cest v brněnském parku Lužánky. Podívejte, jak to tam nyní vypadá

Plánem na zřízení cukrárny v Lužánkách se vedení Brna začalo zabývat před téměř čtyřmi lety, kdy oprášilo zhruba dvacet let starý projekt. Rekonstrukce pokračovala vloni a letos se úpravy dokončovaly. Náklady dosáhly osmi milionů korun.