V témže roce se totiž chystá obhájit náročnou mezinárodní evaluaci. „Jde o mezinárodní posouzení kvality výuky, díky kterému budeme patřit mezi nejprestižnější veterinární fakulty v Evropě,“ vysvětlil striktní časový rozvrh mluvčí brněnské Veterinární a farmaceutické univerzity Alexandr Průša.

Studenti jediné čistě veterinární fakulty v České republice proto mohou počítat se zásadními změnami ve třech oblastech. Novinky čekají hlavně zkušenější posluchače. Především v posledních semestrech je totiž místo hloubání nad učebnicemi čeká víc praxe. A důraz na získávání dovedností, které později skutečně uplatní v zaměstnání. Ke slovu se proto dostane například péče o typické domácí mazlíčky. „V Evropě se rozvíjí medicína psů, koček, exotických zvířat a koní. Proto je trendem tuto výuku posilovat,“ poznamenal Průša.

Jiné bude i pojetí výzkumu, který se na fakultě v posledních letech zaměřoval hlavně na hospodářská zvířata. Teď se výzkumné aktivity rozšíří. A fakulta využije i příležitosti zapojit se do dvou obřích vědecko­výzkumných projektů, jejichž historie se v Brně právě začíná psát. Chystá spolupráci se
Středoevropským technologickým institutem CEITEC i Mezinárodním centrem klinického výzkumu ICRC .

Třetí proměna se týká uspořádání pracovišť fakulty. „Do této koncepce zapadá například nově zrekonstruovaná budova kliniky pro choroby prasat,“ dodal Průša.