Na své si přijdou v areálu brněnských veletrhů zejména fanoušci alternativní mobility. Na venkovní ploše u pavilonu A je instalováno takzvané Demo City nebo-li ukázkové město. V něm uvidí technologická a inovativní řešení. Například vodíkový autobus, který v rámci veletrhu představily Teplárny Brno.

Zdroj: Marie Brýžová

Návštěvníci mají také možnost půjčit si elektrokolo, elektrokoloběžku nebo se projet v autonomním minibuse. „Na elektrokole jezdím už přes tři roky, ujedu tak mnohem delší vzdálenosti. Tady na výstavišti jsem dokonce viděla elektrokolo, které jezdí na vodík," svěřila se návštěvnice Erika Hanzlíková.

Rezidentní parkování v Brně. Ilustrační foto
Modré zóny v Brně se znovu rozšiřují, přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Další atrakcí na veletrhu je bike polo. „Prakticky se jedná o disciplínu podobající se klasickému pólu na koních, jen koně nahradilo jízdní kolo a místo trávy se hraje na pevném povrchu ohraničeném mantinely," vysvětlila jedna z hráček.

Uvnitř pavilonu A1 se mimo prohlédnutí dalších exponátů, mohou lidé zúčastnit konferencí týkajících se především výzev v oblasti alternativní dopravy, které před městy stojí.

MARIE BRÝŽOVÁ