„Mládě mě začalo následovat, očividně hledalo ochranu. Nejspíš ho od matky oddělila překážka v cestě, například obrubník, spadlý kmen nebo pařez,“ řekl Antonín. Sele mělo ještě pupeční šňůru. Naložil ho do odchytového auta a převezl do útulku. Tam ho jeho kolegové ošetřili. Protože se sele narodilo v době pandemie koronaviru, pojmenoval ho nálezce Korina.

Čtvrt roku se o mládě Antonín staral u sebe doma. „Krmil jsem ji náhražkou mateřského mléka. Do kojenecké láhve se namíchá neslazené kondenzované mléko napůl s heřmánkovým čajem. Je dobré přidat i rozpuštěný hroznový cukr, aby mělo sele dostatek energie,“ řekl.

Práce na opravách pokračují dle plánu.
Most přes Nové Mlýny: stavbaři pokládají betonové desky

Po kontrole u veterináře mohl Antonín sele převést do obory nedaleko Brna. Tam ho pravidelně navštěvuje „Když na Korinu zavolám, hned se se mnou běží přivítat,“ dodal.

U městské policie pracuje Pavel Antonín už od roku 1994. S odchovem nalezených mláďat má bohaté zkušenosti. Kromě selete strážník odchoval i dvě opuštěné veverky a tři kuny. Mezi svými kolegy si vysloužil přezdívku Veverčí táta.

FC Zbrojovka Brno. Ilustrační foto
Návrh Zbrojovky na rozšíření stadionu zastupitelé odmítají