Doprava začala houstnout již na křižovatce Svatopetrské a Černovické ulice, poté se šoféři pozvolným tempem vydávali vstříc zúžení na Hněvkovského. Situace však nebyla natolik kritická, jak by se na první pohled mohlo zdát. Namísto dlouhého stání vozidla v místě alespoň postupně popojížděla.

Na křižovatce Kaštanovy a Sokolovy ulice byla situace jiná. Z dálnice D2 přijížděla další a další auta, na semaforech bylo možné vidět pouze konec nepříjemné kolony. Dopravní omezení ovlivnilo rovněž návštěvníky blízkého hobby marketu, který se nachází hned vedle křížení ulic. „Co na tom mám říct, nepotěšilo mě to. Příště pojedu jinudy,“ posteskl si třeba Rudolf Vítek.

Vysoký zájem o byty v novostavbách projevili kupci v letošním prvním čtvrtletí.
Vysoký zájem o nové byty v Brně. Cena se už přibližuje rekordním hodnotám

Nejkritičtější průjezd panoval na začátku jedné z objízdných tras. Protože pod železničním mostem v Kšírově ulici mohou šoféři projet pouze v jednom směru, nainstalovali tam silničáři dočasné semafory. Kolona k světelné signalizaci proto stála už od křižovatky Kšírovy a Hněvkovského. Objížďkou přes Kšírovu a Sokolovu ulici se tak lidé mohli ucpané Hněvkovského vyhnout, zdržení se ale nevyhnuli.

Pozor si museli dát mimo jiné cestující hromadnou dopravou. V zastávce Hněvkovského najdou aktuálně pouze tabulku, která oznamuje dočasné zrušení zastávky. „Autobusové linky 40, 48, 64, 67, 74 a N95 jedou po svých pravidelných trasách, v obou směrech je však dočasně zrušena zastávka Hněvkovského,“ napsali zástupci brněnského dopravního podniku na svém webu.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Jako náhradu mohou cestující využít zastávky Komárov, Sazenice, Kšírova nebo Horní Heršpice. Také spojů hromadné dopravy se omezení v Hněvkovského ulici dotklo hned první všední den. „Zpoždění se na linkách 40, 49, 50, E50, 64 a 67 pohybuje v rozmezí od deseti do čtyřiceti minut,“ upozornili před devátou představitelé dopravního podniku na webu.

Podle mluvčího jihomoravských policistů Davida Chaloupky je s kolonami v místě potřeba počítat. „Hněvkovského nyní ztratila polovinu kapacity. Dohlížíme na situaci, řidiči by určitě měli sledovat dopravní zpravodajství hlavně u příjezdu po D2 a vyhradit si dostatek času,“ upozornil Chaloupka.

Apeloval rovněž na zvýšenou opatrnost při dojíždění do nehybných či jen pomalu jedoucích kolon. Právě tyto situace totiž patří během dopravních omezení mezi nejkritičtější. „Šoféři by měli dát výstražné znamení, že zpomalují. Lidé se musí obrnit trpělivostí, protože silnice nedokáží pojmout tak velký nápor aut,“ dodal Chaloupka.

S omezeními musejí řidiči počítat po celý měsíc až do 12. května. Změny v dopravě nastanou v několika etapách, v pondělí zahájili silničáři první z nich. Ta skončí v neděli 21. dubna. Týká se jedné poloviny silnice ve směru od železničního mostu po křižovatku se Sokolovou ulicí. Po druhé části vozovky projíždějí auta v zachovaném obousměrném provozu vždy v jednom pruhu.

Bude mít Brno jednou svoje metro? Zatím nejblíž je tomu v zastávce tramvaje linky 8 Západní brána, která některým lidem vizuálně připomíná právě zastávku metra.
Nové spojení severu a centra Brna: zatím bez rozhodnutí, stanici metra postaví

Po týdenních pracích se dělníci přesunou na druhou polovinu silnice ve stejném úseku Hněvkovského ulice. Dopravní omezení zůstanou téměř totožná, jedinou výjimkou bude, že řidiči jedoucí od centra Brna budou moct z Hněvkovského ulice odbočit doprava do Sokolovy.