Denně se na stavbě pohybuje sedmdesát až sto dělníků, strojníků a řidičů. „Pracují především na mostních objektech: došlo k demolici druhé poloviny starého cihelného mostu v Ostopovicích a ve Starém Lískovci a Střelicích staví nový podchod," přiblížila za Skansku Petra Havrlantová.

Zetor 25 z roku 1946.
75 let Zetoru: přes milion traktorů z Brna, značku mají lidé na těle i prstenech

První etapa stavby má být hotová v prosinci 2022. Předpoklad je, že ke konci letošního roku bude trať Brno-Zastávka u Brna elektrifikovaná v úseku do Střelic. „I přes všechny složitosti, které přináší pandemie a opatření s ní související, se nám prozatím daří dodržovat harmonogram prací. Pevně věříme, že letošní etapa půjde podle plánu, což znamená, že v létě dokončíme druhou traťovou kolej včetně všech propustků a mostů a ke konci roku budou hotová nástupiště včetně dvou nových zastávek Starý Lískovec a Ostopovice,“ uvedl Zedník.

Na farmě v Ratibořicích chovají české plemeno - bílou krátkosrstou kozu
VIDEO: Dávka roztomilosti. Na farmě v Ratibořicích mají stovky malých kůzlat

Na ukončenou první etapu elektrizace do Střelic naváže plynule zahájení druhé etapy, a to elektrizací a zdvoukolejněním úseku Střelice – Zastávka u Brna, kde Správa železnic letos zajistí výběrové řízení na zhotovitele stavby a stavební povolení. „Stavba je v plánu v letech 2022-2023,“ uvedl za investora ředitel Stavební správy východ Správy železnic Miroslav Bocák.