Většinu prací si dělali svépomocí. „Podnět na rekonstrukci zastávky ve Vinohrádkách jsem dostal od lidí minulý rok. Cílem rekonstrukce bylo přeměnit zastávku na příjemné místo čekání, které zároveň zapadne do konceptu okolí,“ upřesnil Sovka.

Střecha a část zdi dělníci zbourali a zůstala pouze obvodová zeď ve výšce 1,2 metru. Do ní byla částečně svépomocí zapravena jednoduchá dřevěná konstrukce s pultovým zastřešením. „Design navazuje na architekturu věže hasičské zbrojnice a jednotlivé prvky se objevují i na novém mobiliáři pod Krčmou," zmínil Sovka.

Fakultní nemocnice Brno se zapsala do dějin medicíny. Tamní ortopedové v pátek jako první na světě voperovali patnáctileté dívce páteř korigující implantát. Značně jí tak pomohli s léčbou skoliózy.
VIDEO: První na světě. Brněnští lékaři udělali průlom v léčbě dětské skoliózy

Nová zastávka je bezbariérová. Uvnitř zastávky jsou lavičky a koše. „Třešničkou na dortu je venkovní lavička, která vzešla z iniciativy matek z Domina. Její odkaz je jasný. Právě na tomto místě, kde se potkává velká část obyvatel, je prostor svým sousedům sdělit z jaké části republiky se přistěhovali do Branišovic zapíchnutím špendlíků, barevně rozlišených podle roků,“ vysvětlil Sovka.

Vzhledem k tomu, že se na stavbě podíleli i obyvatelé, se cena přestavby se dostala na 245 tisíc korun. Vedení obce si požádali o dotaci i z kraje, ale nebyli úspěšní.