Poblíž sochy Jošta předvedly modelky na deset oděvních počinů. Vytvářely je především jako součást svých závěrečných prací. „Musím přiznat, že si teď šiju kabát a když jsem na přehlídce viděla některé modely, neváhala bych si je koupit. Moc se mi to líbilo,“ reagovala po závěrečném defilé například Magdaléna Pulicarová.

Módní přehlídka se na Moravském náměstí v Brně uskutečnila u příležitosti oslav Dne Evropy. Po celé čtvrteční odpoledne si návštěvníci vychutnávají několik hudebních koncertů, speciální AZ-kvíz s jeho legendárním moderátorem Alešem Zbořilem nebo debaty o směřování Evropské unie.

„Den Evropy je každoroční oslavou míru na našem kontinentu. Letos navíc oslavujeme výročí dvaceti let od vstupu České republiky do Evropské unie,“ sdělila vedoucí organizace Europe Direct Brno Aneta Mudavanhu.

Akce pokračuje po celé odpoledne, od osmé do deváté večer chystají pořadatelé koncert Janáčkova akademického orchestru u Hudební fakulty Janáčkovy akademie múzických umění, a to takzvaně pod širým nebem.

Módní přehlídka zpestřila čtvrteční odpoledne na Moravském náměstí v Brně. | Video: Deník/Terezie Heinz