Na místo se lidé dostanou pěšky, hromadnou dopravou i autem. Návštěvníci, kteří se ke koupališti rozhodnou přijet autem, můžou využít například parkoviště u pavilonu Anthropos nebo parkovací dům Expoparking, který se nachází mezi Křížkovského a Bauerovou ulicí.

„Provozovatel pro návštěvníky Riviéry opět zpřístupní odstavnou plochu ve sportovním areálu za Anthroposem, a to od prvního provozního dne. Kapacita plochy je přibližně tři sta sedmdesát vozidel,“ upřesnila mluvčí městské společnosti Starez Sport Michaela Dittrichová.

Pro vjezd na parkoviště stačí ukázat čipové hodinky, jednorázovou vstupenku nebo zaplatit vratnou zálohu ve výši dvě stě korun, kterou pokladní odečtou při placení vstupu na koupaliště. „Cesta za osvěžením z rozpáleného auta povede následně po cyklostezce podél řeky Svratky, přes lávku pro pěší až k hlavním pokladnám,“ pokračovala Dittrichová.

Na výstavbě VMO Bauerova pracují silničáři rok. Hotovo má být letos v listopadu.
VMO Bauerova už po novém asfaltu. Prohlédněte si hotovou část brněnského okruhu

Složitější přístup k venkovní plovárně budou mít chodci. Protože v místě pokračují práce na výstavbě části velkého městského okruhu, musí se pěší staveništěm pohybovat pouze po vyznačených koridorech. Směrem z Křížkovského ulice využijí přechod přes Bauerovu a k Riviéře se dostanou po levé straně silnice, ve směru od Pisárek najdou přechod u provizorní zastávky Riviéra.

Trpělivostí se musí obrnit především ti, kteří na koupaliště vyrazí městskou hromadnou dopravou. Kvůli stavebním pracím totiž v lokalitě panuje řada výluk. Směrem z Pisárek na Mendlovo náměstí je zastávka Riviéra pro linky 44 a N98 dočasně zrušená, náhradou mohou cestující použít zastávky Pisárky nebo Velodrom, případně nově zprovozněnou zastávku Riviéra pro opačný směr.

Na výstavbě VMO Bauerova pracují silničáři rok. Hotovo má být letos v listopadu.
PŘEHLEDNĚ: Letní dopravní peklo v Brně. Uzavřený Husovický tunel a další omezení

Dočasně zrušená zůstává také zastávka Bauerova, jako alternativu využijí lidé stejné zastávky jako v předchozím případě. Z Mendlova náměstí do Pisárek, tedy u linek 84 a N98, je zastávka Velodrom přeložená o přibližně půl kilometru vzad, a to ke čtvrté bráně brněnského výstaviště.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

„Zastávka Bauerova zůstává dočasně zrušená, náhradou je možné použít zastávky Velodrom nebo Riviéra. Zastávka Riviéra je ve směru z Mendlova náměstí do Pisárek nově obsluhována u provizorního nástupiště pod novou lávkou pro pěší,“ uvedli zástupci brněnského dopravního podniku na webových stránkách.

Při průchodu ke koupališti Riviéra musí Brňané počítat s komplikacemi.Při průchodu ke koupališti Riviéra musí lidé počítat s komplikacemi.Zdroj: Starez SportPřístup ke koupališti a na druhou stranu frekventované silnice usnadní pěším už za několik měsíců hned dvě lávky. Ty nahradí současné provizorní přechody v místě. První z nich najdou lidé u velodromu, druhá lávka přímo u koupaliště je stavebně hotová. Pro chodce však zatím použitelná není, protože vede na staveniště.

„Stav není ideální. Je to poslední sezona, kdy nepříjemnosti musíme přetrpět. Bohužel velký městský okruh Bauerova je tak rozsáhlá liniová stavba, že tam není možné v tuto chvíli zajistit komfortnější přístup pro návštěvníky. Je mi to líto, ale bohužel,“ nechal se slyšet brněnský radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

V Bauerově vzniká lávka u Velodromu. Aktuální práce zachytil dron, podívejte se
V Bauerově vzniká lávka u Velodromu. Aktuální práce zachytil dron, podívejte se

Bauerovou ulicí projedou řidiči aktuálně v jednom pruhu v každém směru. Uzavřená je rampa od Pisáreckého tunelu na Bauerovu směrem k výstavišti, objízdná trasa vede od kampusu ulicemi Jihlavská, Heršpická a Poříčí. V případě potřeby mohou řidiči využít rovněž sjezd z Bítešské ulice u deváté brány výstaviště a napojit se na ulici Hlinky přes nově opravený úsek Bauerovy.

Část brněnského velkého městského okruhu bude mít v Bauerově ulici podobu čtyřpruhu se středovými dělícími prvky a betonovými svodidly po obou krajích. Hromadná doprava projede místem po obslužné silnici. Finální dokončení stavby úseku velkého městského okruhu i zprovoznění obou lávek plánují silničáři letos v listopadu.