„Jeho styl jízdy nám skutečně nápadně připomínal provlékání tkaniček z jedné strany na druhou," informoval mluvčí městské policie Jakub Ghanem. Podezřelé jízdy si všimli pracovníci v dohledovém centru, kteří kontaktovali nejbližší autohlídku městské policie. Ta čtyřiadvacetiletého muže dopadla v Kotlářské ulici. „Naladěný byl velmi přátelsky a chvílemi působil až rozpustilým dojmem. Doklady u sebe sice neměl, přestože je to pro cizince povinnost, zato se hned ochotně přiznal k pití alkoholu," dodal Ghanem. Slovák hlídce řekl, že měl „iba pivečka“, z čehož se následně vyklubalo, že měl dle jeho slov „nejakých osem“.

Na Sadovou a do Soběšic začne v Brně pravidelně jezdit parciální trolejbus. Část trasy s využitím trolejového vedení, část na baterie.
Chvíli po trolejích, chvíli na baterku. Brno zavádí první kombinovanou linku MHD

Při dechové zkoušce nadýchal 2,64 promile. „Mladík se zajímal o to, jestli se výsledek násobí dvěma. Když jsme mu tuto domněnku vyvrátili, očividně ho to uspokojilo," dodal mluvčí. Cyklista strážníkům řekl, že by se sám divil, kdyby s pěti promile zvládl jet na kole. „Pozoruhodné také bylo, že v tomto stavu podnikl cestu se dvěma skleněnými půllitry v rukou," podotkl mluvčí. Opilý mladík při závěrečné fotodokumentaci ještě strážníkům zapózoval se zdviženým palcem opřený o dopravní značku.