To je rozdělené na dvě slabiky, každou z nich namalovali tvůrci na jiné straně trafostanice. Zatímco boční stranu zdobí mourovatá číhající kočka, na stěně čelem k mateřské škole najdou lidé malůvky dětí právě z tamní školky.

Trafostanice Babická v brněnské městské části Maloměřice a Obřany má novou tvář. Ozdobila ji malba legendárního sportovce Emila Zátopka, který tam prodává svoje speciality s vtipnými názvy.
FOTO: Legendární Emil Zátopek ožil v Brně. Prodává zápotky nebo emilín

Pestrobarevné obrázky vyobrazují nejrůznější tváře nebo například zámek. Netradičně ozdobená transformační stanice zpestřuje řečkovické prostředí od května. „Jako součást rekonstrukce trafostanice EG.D vedle mateřské školy ve Škrétově jsme se domluvili i na jejím oživení street artem. Na jednu ze stěn přenesli umělci obrázky vytvořené dětmi ze školky,“ napsal řečkovický starosta Marek Viskot na sociálních sítích.

V letošním roce se v Brně jedná již o šestý podobný projekt. Na svědomí jej má distribuční společnost EG.D. Od poloviny dubna si zájemci mohou prohlédnout třeba humorně vyzdobenou trafostanici v Maloměřicích a Obřanech, která připomíná legendárního běžce Emila Zátopka. „Projekt Street Art funguje od roku 2015, kdy vznikla první malba na trafostanici v Jihlavě,“ uvedl mluvčí firmy Lubomír Budný.

V pondělí dopoledne začala demolice nádražních budov v brněnském Králově Poli. Při rekonstrukci celého nádraží vznikne nová prosklená budova.
Historii nádraží v Králově Poli částečně zachovají. Artefakty míří do muzeí