Nové líšeňské parkoviště P+R, tedy zaparkuj a pokračuj hromadnou dopravou, podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové uleví středu města od náporu aut. „Bude tam přes dvě stě parkovacích míst. A cena za odstavení vozidla bude tak nízká, aby se řidičům vyplatilo koupit si přímo na parkovišti lístek na tramvaj, v níž pak dojedou do centra,“ řekla.

Výši parkovacích poplatků zatím Vaňková nesdělila, protože na jejich výpočtu odborníci ještě pracují. Ujistila však, že nebudou tak vysoké jako v modrých zónách v centru.

Srážka osobního auta s kamionem na nájezdu na dálnici D2 výrazně zkomplikovala dálniční provoz v okolí Brna.
Na nájezdu na D2 se srazilo auto s kamionem. Řidiči se zdrželi v koloně

Stávající volnou odstavnou plochu v Líšni připraví technici na režim P+R do konce dubna. Místo vybaví novými závorami, veřejným osvětlením a kamerovým systémem. „Dělníci tam umístí také jízdenkový automat a informační panely dopravního podniku,“ upřesnila primátorka. Za technické vybavení město utratí přes osm milionů korun.

Navigace k tramvaji

Právě navigační systém ve vazbě na městskou hromadnou dopravu označila za klíčový Veronika Valentová z Centra dopravního výzkumu v Brně. „Každé parkoviště typu P+R musí mít dostupnou městskou dopravu, která je v krátké docházkové vzdálenosti. Magistrát také musí řidičům jasně říct, že když tam odstaví auto, tak se vyhnou právě modrým zónám nebo drahému parkování třeba na soukromých parkovištích,“ uvedla.

Zdroj: Deník/ Ondřej Požár

Odborníci z Brněnských komunikací podle primátorky vytipovali dalších třináct míst v Brně, kde by mohla být nová parkoviště P+R. „Prověřují také, jestli budou tato místa vhodná jako záchytná parkoviště nebo bude lepší tam postavit parkovací domy. Zjišťují také vhodné napojení na veřejnou dopravu a majetkové vztahy. Každopádně jde o lokality, kde se budování parkovišť téměř vůbec nedotkne zeleně,“ sdělila primátorka Vaňková.

Brněnští archeologové a muzeologové z Masarykovy univerzity bádají v nových laboratořích. K dispozici mají moderní technologie, například 3D tisk. Na nové pracoviště se přestěhovaly i unikátní sbírky.
Virtuální realita, 3D tiskárny. Archeologové z Brna bádají v nových laboratořích

Takový plán hodnotí kladně David Pokorný ze spolku Brno autem. „Když už chceme auta dostat z centra pryč, tak je fér řidičům říct, kde můžou na okrajích města za nízkou cenu zaparkovat. Myslím ale, že v dohledné době odstavná parkoviště na kraji Brna nevzniknou,“ zdůraznil.

Kromě projektu v Líšni řidiče v Brně čekají v dohledné době i další novinky v oblasti parkování. Letos v dubnu začnou Brněnské komunikace stavět v Polní ulici nový parkovací dům se sto dvaceti místa. Dalších šest stovek aut se vejde do vícepatrového krytého parkoviště v Šumavské ulici. „Tento parkovací dům by se měl začít stavět příští rok,“ uvedla primátorka Vaňková.