Na první etapě pracovali silničáři od října 2018. Práce se týkaly úseku mezi mimoúrovňovou křižovatkou Kníničská a Kamenomlýnským mostem. „Rozšířili jsme stávající dvoupruhovou komunikaci na dělený čtyřpruh, upravili rampy mimoúrovňové křižovatky, opravili současný silniční most a vyměnili a doplnili protihluková opatření. Postavili jsme také novou obslužnou komunikaci a zrekonstruovali tramvajovou trať," přiblížil generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

Od čtvrtka slouží Brňanům nově i lávka přes Žabovřeskou, díky které se lidé bezpečně dostanou mezi Žabovřeskými loukami a tramvajovou zastávkou Bráfova mimo rušnou silnici. „Jedná se o předčasné užívání. Plné uvedení do provozu plánujeme na konec března. V té době budou hotové veškeré chodníky, doprovodné komunikace či sadové úpravy," uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Součástí navazující druhé etapě je vybudování nového tunelu o délce půl kilometru. „Nově tam převedeme tramvajovou trať. To nám umožní rozšířit silnici na čtyřpruhové uspořádání, čímž odstraníme úzké hrdlo, které v současnosti výrazně snižuje plynulost a tedy i bezpečnost dopravy," sdělil Mádl.

Hotovo v létě 2024

Práce na druhé etapě si vyžádají dvouletou výluku tramvají linky 1, jež odstartuje už 9. ledna. Před jejím začátkem udělali představitelé města několik opatření kvůli náhradní dopravě. „Zastávka na Konečného náměstí, kterou bylo nutné kvůli posílení tramvajové dopravy přes Veveří prodloužit a udělat bezbariérovou, je hotová i s doplněným semaforem. Kvůli výluce jsme udělali kolejovou spojku v trojúhelníku u zastávky Vozovna Komín," popsal brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Zhotoviteli druhé etapy předají zástupci státních silničářů a města staveniště do konce roku. Pracovat začne na začátku příštího roku. Podle uzavřené smlouvy mají práce zabrat 194 týdnů, řidiči se tam projedou po novém v létě 2024. „Po jejich dokončení bude v celé délce Žabovřeská ve čtyřpruhovém uspořádání, tramvajová trať se posune do zčásti raženého a zčásti přesýpaného tunelu. Pro překonání rušné komunikace vzniknou od Kníničského mostu po Hlinky dvě lávky," shrnula Anna Dudková z tiskového střediska magistrátu.

Náklady za první etapu dosáhly 416 milionů korun bez daně pro Ředitelství silnic a dálnic a 104 milionů pro město. Druhá fáze o délce 920 metrů bude stát silničáře přes dvě miliardy korun bez daně, představitelé města zaplatí 121 milionů.

Po jejím dokončení pojedou řidiči plynule v celém severozápadním sektoru města až po výjezd z Husovického tunelu.