Běžně místem projíždí téměř každý den při cestě do školy nebo do centra města. Zuzaně Pochopové se brzy cestování městskou hromadnou dopravou přes křižovatku u kulturního centra Semilasso v brněnském Králově Poli zkomplikuje. Na jaře se totiž dělníci pustí do její rekonstrukce, práce si vyžádají výluky hromadné dopravy i omezení provozu.

Podle Pochopové je už úprava povrchu křižovatky potřeba. „Je pravda, že je dost rozbombardovaná. Autem tam řidič musí vždy zpomalit, drncá to. Nepříjemný je i tamní přechod. Všímám si, že třeba starší lidi mají problém ho zvládnout. Často se tam někdo kvůli vyvráceným dlažebním kostkám natáhne na zem,“ popsala mladá žena.

Opravené autobusové nádraží na Zvonařce.
Stomilionová Zvonařka v Brně: na střeše vedle autobusů zaparkují nově i auta

Do opravy křižovatky se dělníci pustí už na jaře. Vymění kolejový rošt v délce 350 metrů, u kterého nově využijí moderní prvky vedoucí ke snížení hlučnosti. „Kvůli nedostatečné osové vzdálenosti se nyní nemohou tramvaje míjet v zatáčce od Semilassa ke královopolskému nádraží. Při rekonstrukci křížení upravíme technicky tak, aby mohly vozy místem projíždět souběžně,“ uvedl generální ředitel brněnského dopravního podniku Miloš Havránek. 

Kromě tramvajových kolejí se stavbaři zaměří i na blízký ostrůvek a také úpravy trolejové vedení. Zástupci dopravního podniku počítají s náklady ve výši maximálně dvaačtyřicet milionů korun.

Jedna z nejhorších v Brně

Zdroj: Deník/Oldřich Haluza

Rekonstrukci křížení u Semilassa uvítají i zástupci královopolské radnice. „Oprava je už velmi potřebná. Kvůli rozbitému povrchu se jedná o jednu z nejhorších křižovatek v Brně,“ podotkl místostarosta Zbyněk Šolc.

Výměny kolejí v křížení využijí pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací, kteří v místě zrekonstruují kanalizaci a vodovod. Na nové už od půlky minulého měsíce pracují v blízké Riegrově ulici, kterou pro dopravu uzavřeli. „Od pondělí uzavřeme jízdní pruh na Palackého třídě směrem do centra města,“ sdělila mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renata Hermanová.

Rekonstrukce křižovatky u Semilassa

Práce na opravě křížení Palackého třídy a Kosmovy ulice v brněnském Králově Poli začnou na jaře.
Stavbaři vymění kolejový rošt za méně hlučný, opraví tramvajový ostrůvek, upraví trolejové vedení.
Práce se dotknou 350 metrů dlouhého úseku dvoukolejné trati.
Náklady na rekonstrukci trati dosáhnou maximálně 42 milionů korun.
V křižovatce pracovníci vodáren zrekonstruují vodovod a opraví kanalizaci kvůli jejich špatnému technickému stavu.
Všechny práce v křížení skončí nejpozději 31. srpna.

Přímo v křižovatce se pracovníci vodáren pustí do oprav potrubí v rozsahu vymezeném opravou tramvajové trati. „Důvodem je špatný technický stav vodovodu z let 1952 až 1964, který je značně poruchový, i kanalizace z let 1929 až 1951,“ vysvětlila Hermanová. Potrubí v oblasti opraví za sedmnáct a půl milionu korun.

První omezení linek kvůli rekonstrukci začne od půlky března. Dotkne se autobusových spojů 44 a 53 a trolejbusů 30, které neodbočí z Kosmovy ulice doleva ve směru k zastávce Husitská. Zastávku Semilasso najdou cestující na začátku Božetěchovy ulice. „V první fázi je povedeme Metodějovou ulicí. V dalších obdobích pak střídavě přerušíme provoz linek směřujících ke královopolskému nádraží a do Řečkovic,“ řekla mluvčí dopravního podniku Hana Tomaštíková.

Testování zaměstnanců. Ilustrační foto.
Nová povinnost: Jihomoravany ve velkých firmách čekají první testy na covid

Rekonstrukce v křižovatce ukončí obě městské firmy nejpozději 31. srpna. Na připravované výluky a s nimi spojené objízdné trasy je Brňanka Pochopová velice zvědavá. „Nedokážu si představit, kudy povede objížďka, pokud křižovatku zavřou. Výluky mi navíc dost prodlouží cestu," svěřila se žena.

Přesný termín začátku prací přímo v křižovatce, podobu omezení dopravy i objízdných tras představitelé dopravního podniku v tuto chvíli ještě připravují.

OLDŘICH HALUZA
BARBORA PEŠTÁLOVÁ