Žádné konkrétní téma tentokrát exponáty Prototypu nespojuje. Lidé se tak prochází okolo neonového nápisu Brno, mluví do mikrofonu robotickým hlasem a sledují světelnou show. „Od témat jsme upustili, protože jsme zjistili, že nás to svazuje. Raději se vracíme ke spojení umění a technologie a ukazujeme, že všechno je možné. Že když má člověk nápad, dá se vše udělat. Umělec má třeba nápady, ale neumí je provést a ajťáka by to nenapadlo, ale umí to,“ vysvětluje kurátorka expozice festivalu Prototyp Neli Hejkalová.

V sobotu se Brňanům otevřela curlingová hala v areálu Nové Zbrojovky.
VIDEO: Curling si Brňané od soboty zahrají v nově otevřené hale v Nové Zbrojovky

Přes světelnou bránu návštěvníci volně proudí mezi uměním s technologií a kutilstvím. „Než si sami něco v budoucnu třeba vyrobíte, tak si to tady vyzkoušíte,“ láká nadšence k výrobě jeden z lektorů u nízkého pódia.

Lidé si v pavilonu vyrábí auta z kartonu či dřívek, sledují 3D tisk či takzvanou upcyklované oblečení. Ještě před vstupem dovnitř se děti také prohání na kolech či koloběžkách a vozí se z kola, z něhož srší oheň. A zájemců o návštěvu obou festivalů přibývá. „Počet návštěvníků mě překvapil, čím dál víc roste,“ dodává za Protoyp Hejkalová.