Na devátý ročník festivalu řemeslných piv přijalo pozvání dvacet pivovarů z České republiky, takzvaně na čepu jsou pro zájemce navíc také zahraniční pivovary. „K dostání jsou jak klasické ležáky, tak svrchně kvašená piva typu IPA a APA a oblíbené ovocné soury známé jako kyseláče,“ vyjmenoval pořadatel Řečkovického craftbeer festivalu Daniel Budík.

Novinkou letošního devátého ročníku je zejména otevření zrekonstruované sklepní rotundy, která je součástí pivovarských sklepů. „Opravenou podzemní cihlovou rotundu lemují desítky lahví s vínem, ty zaznamenávají každý dosavadní ročník hodů,“ představil prostory před časem řečkovický starosta Marek Viskot. Brněnský deník Rovnost se tehdy na místo exkluzivně podíval.

Slavnostní slib složili v pátek odpoledne noví jihomoravští policisté na náměstí Svobody v Brně. Od rána tam lidé mohli vidět i nejmodernější policejní techniku.
Noví policisté skládali v Brně služební slib. Podívejte se na slavnostní moment

Právě v prostorách sklepní rotundy si pivní nadšenci vychutnají pivo z pivovaru Wild Creatures z Dolních Dunajovic, který se specializuje na spontánně kvašená piva a snoubí pivní a vinnou kulturu Jihomoravského kraje. „Kromě piva nechybí ani gastronomie a koncertní program hudebních skupin po oba dny. V sobotu vystoupí oblíbený písničkář Záviš,“ doplnil pořadatel Daniel Budík.

Festival trvá od pátečního odpoledne do sobotní půlnoci. V pátek zavítají návštěvníci do areálu řečkovického amfiteátru od třetí odpoledne, v sobotu ještě o hodinu dříve. Za jednodenní vstupné zaplatí zájemci sto třicet korun, vstupenka na oba dny vyjde návštěvníky o pár desítek korun dráž.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz