„Následně si uděláme plošinu na úterý, kdy budeme bourat hlavní budovu," přiblížil Radek Roszicska, majitel firmy Rosmont, která demolici provádí. Demolice hlavní budovy má trvat do středy. „Pak přijde na řadu třetí budova, jejíž demolice by měla skončit nejpozději v pátek. Od pátku by měla začít demolice podzemních krytů. Ta bude trvat nejdéle," popsal správce stavby Martin Hofírek ze Správy železnic.

Recyklát ze zbouraných krytů firma odveze na skládku, kde se bude dále recyklovat. „Pak ho budeme zpátky zavážet, protože si myslíme, že materiál je kvalitní," podotkl Roszicska.

Pokračuje přestavba vlakového nádraží v brněnském Králově Poli. Stavbaři mají za sebou první práce. Deník se podíval i do stávajícího zázemí nádraží.
Rekonstrukce nádraží v Brně-Králově Poli: nahlédněte do zázemí i atomového krytu

Demolice potrvá podle Hofírka do 20. června letošního roku. „Nová budova by se měla začít stavět na přelomu června a července letošního roku a zprovozněna v prosinci 2025," zmínil Hofírek. Ministr dopravy Martin Kupka před pár měsíci věřil, že by stavba mohla být hotová už příští rok na podzim.

Královopolské nádraží bylo uvedeno do provozu podle Správy železnic v roce 1952. Nová dvoupodlažní budova, která vznikne bude myslet i na hendikepované cestující. „Budou tam výtahy, dále eskalátory. Součástí se stane komerční zázemí, mohou tam vzniknout kavárny," nastínil Hofírek.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Po dobu stavby musí cestující počítat s omezením. Začalo od 15. května, kdy byl zprovozněn provizorní přechod a provizorní čekárna. „Zhruba o tři sta metrů se lidem zvýšila dochozí vzdálenost na nástupiště číslo 2 a 3. Frekvence vlaků se mění ze stávajícího čtvrthodinového taktu na půlhodinový. Náhradní autobusy pojedou pouze ve svátky a předem odsouhlasené dny, aby se to co nejméně dotklo veřejnosti," nastínil Hofírek.

Stávající podchod stavbaři při modernizaci rozšíří, nově povede napříč celým nádražím až do Myslínovy ulice.