Sedmiminutovou obrazovou smyčku viděli lidé poprvé v pondělí večer. Poběží každý den až do úterý, vždy od deseti večer do jedné hodiny ráno.
V projekci tvůrci využili dobové prameny. Například záznamy pirátského vysílání brněnského studia Československé televize, které zachytila a archivovala rakouská televize. „Záznamy mají dodnes silný interpretační dopad zvláště v porovnání s oficiální verzí Moskvy o bratrské pomoci proti kontrarevoluci, která byla přednesena v OSN,“ uvedla autorka projekce Jana P. Francová z Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity.
Archivní televizní snímky doplnily i ilustrace. „Vizuálně vycházíme ze symbolického znázornění květinových myšlenek a demokratizačních idejí, které jsou v kontrastu s obrazy zbraní představujících hrubou vojenskou sílu, kterou Sovětský svaz použil k uchování svého vlivu v Evropě,“ doplnila Francová.
Takzvaný videomapping, při kterém se k projekcím využívají volně stojící objekty a silné projektory, je součástí univerzitního projektu Tři osudové roky zaměřeného na důležité milníky v české historii – léta 1918, 1968 a 1993.