Zároveň propojuje virtuální realitu s textovými, fotografickými a video materiály. „S kolegy jsme se rozhodli zcela přepracovat virtuální prohlídku a nabízet ji jako de facto čtvrtý prohlídkový okruh vilou,“ uvedl ředitel muzea Zbyněk Šolc.

Od prosince tak mohou zájemci projít všechna tři podlaží vily, která byla postavena dle návrhu německého architekta Ludwiga Miese van der Rohe v letech 1929 až 1930 pro manžele Gretu a Fritze Tugendhatovi. Podívejte se do vily - zde.

Vila představovala již v době svého vzniku unikátní dílo, co se týče architektonického konceptu, technického i materiálního vybavení a propojení interiéru i exteriéru budovy.

„Jak vzpomínala Greta Tugendhatová při své přednášce v brněnském Domě umění v roce 1969, neexistuje fotografie vily Tugendhat, která by dokázala zprostředkovat ten správný dojem z prostoru, který vila nabízí. Tou nejlepší formou poznání vily je tedy i nadále klasická prohlídka, avšak hosté mají nyní možnost udělat si obrázek o jedinečnosti objektu i pomocí moderních technologií“, doplnila vedoucí vily Iveta Černá.

Odsunutý trolejbus v Brně na Veveří rozdmýchal na sociálních sítích diskuze u místních. Někteří argumentují, že vozidlo je nevzhledné a přitahuje akorát sprejery.
Posprejovaný a odstavený trolejbus v Brně: skládka nebo cvičiště pro hasiče?

Virtuální prohlídka zaznamenává aktuální stav po památkové obnově v letech 2010 až 2012 a drobných úpravách v návštěvnickém centru, ke kterým došlo v posledních deseti letech. Kromě vily samotné se hosté projdou i její zahradou. Přidanou hodnotou je kromě komentářů k jednotlivým místnostem a stěžejním prvkům vybavení i možnost nahlédnout do částí objektu, které na běžné prohlídce nejsou přístupné.