„Konzultovali jsme s jejím synem i výběr květin tak, abychom do vazeb zahrnuli i ty, které měla jeho maminka v oblibě. A byl to docela oříšek, protože vůbec nejraději měla pomněnky, tedy květiny, které pro aranžování nejsou příliš vhodné, ale floristé si opět poradili,“ doplnila kastelánka vily Kateřina Konečná.

Marie Straková zapůjčila do prohlídkové trasy vily Stiassni autentický rám s fotkou své kamarádky Zuzky (Susanne Stiassni).
Díky pamětnici přibyl do prohlídkové trasy vily Stiassni obrázek Zuzky

Jak už sám název „V hlavní roli paní Flóra, aneb pohádkové květy na stříbrném plátně“ napovídá - inspirovat se letos floristé nechají tím, co miluje každé dítě a nejeden dospělý - pohádkami.

Návštěvníci se mohou těšit na vazby inspirované pohádkami jako Panna a netvor, Jak se budí princezny, Pyšná princezna, Zlaté kapradí či Adéla ještě nevečeřela.

Lednický zámecký park.
Nejnavštěvovanější památky v kraji: skokan je brněnská vila Stiassni

Květinová výstava je nedílnou součástí prohlídkové trasy vily. Květiny ozdobily reprezentativní salonky v přízemí a apartmán Suzanne Stiassni v patře, které si návštěvníci mohou prohlédnout společně s průvodcem. Výstava trvá do pondělí 6. února.