Branami hradu Špilberk prošlo minulý rok více než šest set tisíc turistů. Sto dvacet tisíc z nich zavítalo do muzea a na prohlídkové okruhy. V porovnání s čísly před koronavirovou krizí v roce 2019 se počet návštěvníků navýšil o třicet tisíc. Podle Muzea města Brna za vysokou účastí stojí především prohlídky a věznice s Kasematy.

Vila Tugendhat v brněnských Černých Polích předešlou sezónu přivítala necelých sedmašedesát tisíc zájemců. Rekordní návštěvnost brněnské muzeum vnímá díky prohlídkovému okruhu Vila zvenku, Brněnské muzejní noci nebo nově vzniklému festivalu židovské hudby Štetl fest.

Od pondělí začne omezení provozu kvůli rekonstrukci mostu Otakara Ševčíka v brněnských Židenicích. Práce potrvají dvě stavební sezony.
Nová hrozba kolon v Brně: v pondělí začínají omezení na mostě Otakara Ševčíka

K úspěšné sezóně se vyjádřil také ředitel Muzea Města Brna Zbyněk Šolc. „Velmi mě těší, jakým směrem se celá organizace ubírá. Přišel jsem s vizí moderního a otevřeného muzea pro širokou veřejnost. Zatím se nám toto poslání daří naplňovat. Na konci roku dokončíme rekonstrukci Arnoldovy vily a chystáme opravu Měnínské brány. To jsou další objekty, které chceme pro Brno a turisty zpřístupnit,“ sdělil Šolc.

Muzeum města Brna si dává za cíl nepolevovat ani v roce 2023. Na Špilberku bude představena výstava, která návštěvníky seznámí s historií lesů, lesnictví a dřeva v Brně. Muzeum také chystá dvojvýstavu nestora československé fotografie Miloše Budíka. Ta se uskuteční jak na hradě, tak i ve vile Tugendhat.