Jiná obava se týká období výstavby. „Stavební technika zatíží už nyní v některých časech přetížené silnice. V sousedství jsou základní i mateřská škola. Minimálně po dobu vzniku stavby ubudou parkovací místa,“ konstatovala Konečná.

Společnost Properity plánuje areál vybudovat na místě stávajících tenisových kurtů mezi Čejkovickou a Bořetickou ulicí. Na webu informuje, že tam vznikne sportovní středisko s apartmány pro rekreační ubytování. Jeho základním prvkem má být lanové centrum s lezeckými stěnami, dále nabídne víceúčelovou plochu nebo kavárnu.

Místní se bojí bytů

Místní se ale podle Konečné obávají, že je rekreační areál jen zástěrka a na místě ve skutečnosti bude devadesát bytů.

Investor odmítl Brněnskému deníku Rovnost sdělit podrobnosti k projektu. Zdůvodnil to tím, že ještě dozná změn a jeho podoba není definitivní. Firma sdělila, že má od brněnského magistrátu kladné stanovisko, že je záměr v souladu s platným územním plánem.

Záměr se nelíbí starostovi Vinohrad Jiřímu Čejkovi. „Nechceme, aby se u nás stavělo. Už léta máme stavební uzávěru,“ uvedl.

Čejka však zdůraznil že Properity plánuje investici na soukromém pozemku. Navíc v oblasti, kde je podle územního plánu takový projekt možný. Firma navíc podle starosty v písemném prohlášení zaručila, že apartmány poslouží výhradně ke sportovně rekreačním účelům a že je neprodá dál. Dokument má redakce k dispozici.

Rozruch? Už loni

Místní se začali projektem ve velkém zabývat začátkem prosince, kdy se o něm rozjela i debata na sociálních sítích. Tehdy o něm jednali i zastupitelé. „Informace k věci jsme nedostali. Na jednání zastupitelstva jsme k tématu položili řadu dotazů. Starosta Čejka se vyjádřil tak, že o tomto záměru nic neví, je pro něho novinkou, která je mu známá asi čtrnáct dní,“ podotkl opoziční zastupitel Jiří Karásek.

Starosta Čejka připustil, že o projektu od investora věděl už dříve, měl ale neúplné informace. „Neměl v něm ale třeba vyjádření od územního odboru nebo policie. Rada trvala na jejich doplnění a na tom, že ho projedná až poté. Ucelené to dodali až nedávno,“ vysvětlil Čejka.

V pondělí budou o projektu hlasovat radní. Podle Čejky záměr odmítnou.