Přezdívka vychází z latinského slova timor, které znamená strach. Spíš než z policistů má ale umělec obavy z vyprázdněnosti a zapomnění. V době rychlého internetu navíc vizuální prvky ve veřejném prostoru přežívají déle, a právě proto tvoří výtvarník striktně pod rouškou anonymity. Pokud by odhalil svou totožnost, zmizelo by překvapení. „Od začátku jsem dělal hlavně obsahové věci bez ohledu na formu. Pak jsem to jen tak namaloval, bez šablony a většího přemýšlení. Pokud na ulici udělám něco, co má skvělou formu, tak je to o to víc poutavé. Zvlášť, když se přiživím na nějaké známé značce,“ uvádí Timo v jednom z mála rozhovorů, které kdy poskytl.

Dadamov nebo Vlevo dole, vole. Byť lidé na fasádách brněnských domů často nachází autorovy verše, reakce na společenskou situaci není Timovi cizí. Řeč je například o firmě zabývající se finančními půjčkami Home Credit, jejíž název přetvořil ve slogan Home Less. „V pouličním umění nemá smysl sestavovat jakékoliv žebříčky, ale v Timově případě je jasné, že patří ve svém oboru k naprosté špičce a našim nejvýznamnějším streetartistům,“ reaguje na výtvarníkovu tvorbu teoretik umění Radek Wohlmuth. Proto také přezdívka český Banksy.

Umělcovu tvorbu najdou lidé na brněnské Bílé hoře, v Juliánově, Pisárkách nebo na židenickém nádraží. Někteří však Tima záměrně oslovují s cílem zkrášlit fasádu vlastního domu. Další kvůli jeho rukopisu nemovitosti naopak kupují. „Měl absolutní volnost a vzniklo něco, co jsem nečekala. Vyfotil si to do své knížky, jedná se totiž o originální nápis, není už nikde jinde. Sice už je pár let starý a potřeboval by obnovit, ale pořád mě nesmírně baví,“ uvádí majitelka zábrdovického bytu Sylva Ficová.