„Tato kritická fáze vyžadovala uzavření Dolnopolní ulice, abychom zabezpečili bezpečný postup práce," sdělil stavbyvedoucí Jakub Teplý z firmy Firesta.

Montáž bude podle něj pokračovat do čtvrtka 11. ledna s omezením provozu na velkém městském okruhu. V akci je i velký jeřáb.

Podle zástupců Ředitelství silnic a dálnic je provoz na stavbě velkého městského okruhu Tomkovo náměstí a Rokytova od pondělního rána vedený v režimu jednoho pruhu v každém směru. Omezení potrvá do čtvrtka. Důvodem je právě osazování nosníků na mostu přes řeku Svitavu.

Uzavírka části brněnské Kulkovy ulice způsobí problémy hlavně řidičům jedoucím směrem na Vinohrady. Ilustrační foto.
Uzavírka u stavby VMO v Brně: víc než třicetkrát delší objížďka, navíc kolonami

Pokračuje také stavba obří estakády přes Maloměřické seřaďovací nádraží. „Na estakádě je dokončena spodní stavba a nosná konstrukce obou mostů včetně ramp. V současné době pokračují práce na římsách, montáži protihlukových stěn a zábradlí," uvedl minulý týden mluvčí společnosti Metrostav Radim Mana.

Zmíněná část velkého městského okruhu má být hotová v letošním roce. V oblasti vznikají nové mimoúrovňové křižovatky Tomkovo náměstí a Karlova i několik mostů. Mostní estakáda propojí Tomkovo náměstí a Rokytovu ulici.