Zájemce o studium i zvědavce čekal nabitý program. „Šlo hlavně o přednášky, kde se dozvěděli podrobnosti o studiu. Doplnily je akční ukázky taktického výcviku studentů, prohlídka laboratoří jednotlivých kateder nebo ukázka vojenské techniky," přiblížil mluvčí univerzity Vladimír Šidla. Návštěvníci akce se mohli posilnit vojenským gulášem.

Den otevřených dveří pořádá univerzita pravidelně, letos ale neplánovaně nastala v programu drobná změna. Lidé se nedočkali tradiční ukázky boje zblízka. „Studenti, kteří ji měli předvést, jsou momentálně na zimním cvičení," vysvětlil mluvčí.

Nadějní studenti odcházeli z akce se spoustou informací. Až z Plzně se přijel o možnostech studia informovat Martin Jaroš. „Mám zájem o studium na Fakultě vojenského leadershipu, konkrétně obor Vševojskový velitel. Na této akci jsem se chtěl zejména poptat současných studentů a zjistit podrobnosti o přijímačkách. Všechno potřebného jsem zjistil, a dost mi to pomůže při plánování přípravy na přijímačky," zhodnotil mladík.

I když už ze své povahy Univerzita obrany přitahuje zejména mužské zájemce, podle jejího mluvčího se v posledních letech ke studiu hlásí i rostoucí počet žen. Třeba v loňském roce tvořily třicent procent zájemců, letos zatím pětadvacet procent.