Nejvíce hlasů, dvě stě čtrnáct, získal po sobotním vyhlášení výsledků dřívější druhý místostarosta Robert Charvát. Mezi zastupitele se vrací také jeho kolegyně Iveta Brůhová a doplní je Vojtěch Sýkora. Dva zástupce má sdružení nezávislých kandidátů Pro Jehnice č. 2. Oto Rinchenbacha, který obhájil svůj mandát z předchozího období, a Milana Pernicu.

Za lidovce uspěl v obci s tisícovkou obyvatel Václav Šicha mladší. Sedmým zastupitelem pak místní zvolili Václava Šichu ze SNK Pro Jehnice č. 1. Kandidátka dosavadního starosty Stanislava Drába pod hlavičkou Stabilita pro Jehnice v předčasných volbách propadla. Těsně se pak do zastupitelstva nedostalo uskupení někdejšího prvního místostarosty Víta Krinčeva Klidné Jehnice. Ten byl jedním ze zastupitelů, který na svůj post v průběhu letošního roku rezignoval.

Hořící auto u supermarketu v Brně.
Šlehající plameny na parkovišti v Brně. U supermarketu v Bohunicích hořelo auto

V brněnské místní části zaznamenali v sobotu volební účast 62,56 %. K předčasným volbám došlo proto, že po rezignaci tří zastupitelů, a také jejich náhradníků, poklesl počet zastupitelů pod zákonné minimum pěti členů. Kdo místní část povede z pozice starosty, bude jasnější v příštích dnech, kdy začne vyjednávání.

„Za mě je osobně priorita stejná jako v loňských volbách. Transparentní hospodaření obce, vstřícná komunikace zastupitelstva a úřadu, podpora kulturního a společenského života a investice do udržitelnosti rozvoje Jehnic. Věřím, že se budeme schopni domluvit a společně táhnout za jeden provaz. Důležité je nyní uklidnit rozčeřenou politickou náladu v městské části. V minulosti tu chyběla jednota a řada věcí se prosazovala na sílu. Doufám, že se to nyní změní,“ řekl v neděli lídr Společně v Jehnicích a kandidát na starostu tohoto uskupení Robert Charvát.