Černovická starostka v pondělí 29. dubna označila Pavlicovo chování za nevhodné. „Jakékoli násilí na druhém člověku je podle mě za hranou. Nebudu citovat SMS zprávu, kterou mi Antonín Pavlica v nočních hodinách poslal, musela bych všechno vypípat,“ poznamenala Quittová s tím, že fyzickou potyčku řešili i policisté.

Starostka se odmítla k napadení blíže vyjádřit. „Případ není v současné době ukončený, aktuálně je postoupený k řešení a víc o tom nevím. Antonín Pavlica mi posílal vulgární esemesky. Psal v nich, že mě zničí a že se jednání zastupitelstva stane noční můrou. Že bude sledovat můj pád. A to vynechávám všechny vulgární výrazy, které použil,“ sdělila starostka Brněnskému deníku Rovnost.

Na zprávy prý nereagovala. „Nechci klesnout na jeho úroveň,“ dodala.

close Zpráva, kterou po potyčce poslal Antonín Pavlica černovickému místostarostovi. info Zdroj: Antonín Pavlica zoom_in Pavlica popřel, že by takové zprávy starostce poslal. „Starostku jsem písemně žádal, aby mi tu zprávu, kterou jsem jí údajně poslal, ukázala. Kvůli té esemesce budu podávat žalobu. Zfalšovat zprávu nebo mail je dnes velice jednoduché,“ podotkl Pavlica.

Potvrdil jen to, že Quittové už před časem poslal zprávu, v níž psal, že pokud se komunikace mezi zástupci Černovic nezmění, stane se ze zasedání noční můra. Esemesku prý ale nemyslel jako výhružku.

Odvolání z pozice bylo podle něj nezasloužené. „Potyčka se nestala v úřadě ani na zastupitelstvu, ale před několika měsíci v hospodě. Byli jsme pod vlivem alkoholu. David Rampula měl nemístné poznámky o mé manželce. Spíše ale myslím, že koaliční zastupitelé použili incident jako záminku, protože jsem se na zasedání zastupitelstva zastal romské rodiny,“ míní Pavlica.

Starostku Černovic kvůli údajně rasistickým výrokům před několika dny vyzvali k rezignaci členové Romské rady v Brně. Jak Quittová na pondělním zasedání oznámila, politických funkcí se vzdávat nebude.

Pavlica se domnívá, že se na něj vedoucí městské části zaměřili, protože byl pro ně nepohodlný. „Jako předseda kontrolního výboru jsem se začal zajímat o investice městské části. Poukazoval jsem například na nesrovnalosti na bytovém odboru. Myslím si, že tu esemesku vytvořili jako záminku,“ řekl Pavlica.

Na zasedání zastupitelstva Pavlica sdělil, že plánuje podat žalobu kvůli zprávám, které starostka poslala po incidentu zástupcům strany SPD, jíž byl Pavlica členem. „Starostka další den ráno kontaktovala SPD a do čtyřiadvaceti hodin jsem měl zrušené členství. To se teď snažím dostat zpět,“ doplnil zastupitel. Dodal, že po setkání v hospodě zůstal v bezvědomí.

Místostarosta odmítl situaci komentovat. „Nebudu se vyjadřovat, dokud policisté neuzavřou vyšetřování,“ odpověděl Rampula.

NEUNIKLO VÁM? Dávali jí rok života, po dvou letech je zdravá. Pomohla precizní medicína z Brna

Lékaři ve Fakultní nemocnici Brno se začnou takzvanou precizní medicínou ještě více zabývat. V Brně otevřeli její první centrum. | Video: Deník/Magdaléna Blažková