„Zatímco obvykle by touto dobou byly nejrůznější přehlídky středních škol a festivaly vzdělávání v plném proudu, teď studenti tápou. Víc než kdy jindy jsou odkázaní na sociální sítě a zkušenosti starších kamarádů,“ řekl náměstek hejtmana pro oblast vzdělávání Jiří Nantl.

Na portále najdou uchazeči ucelený seznam všech středních škol v Jihomoravském kraji, jednoduché třídění podle kritérií či kalendář dnů otevřených dveří jednotlivých škol. „Rozhodnutí o střední škole formuje životní cestu dospívajících a špatná rozhodnutí se těžko napravují. Abychom tu neměli generaci profesně nespokojených lidí, musíme jim v nalezení správné cesty maximálně pomoci,“ uvedl Nantl.

Aplikace je funkční i v prohlížečích mobilních telefonů. A když si žák nevybere sám, pomohou online kariérní poradci. „Jsme připraveni konzultovat se zájemci online, projít s nimi jejich zájmy, schopnosti a nasměrovat je tak, jako to děláme už po řadu let, jenže letos pomocí videohovorů a chatů,” upřesnila roli kariérních poradců Martina Milotová z JCMM.