Oblasti, kde mají stání typu park and ride vzniknout, schválili brněnští radní v úterý. „Odstartovali jsme tím přípravu projektových dokumentací, abychom co nejdřív získali dokumentaci pro územní rozhodnutí,“ uvedl brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Některá parkoviště podle něj radní umístili záměrně poblíž nemocnic. „Například u Dětské nemocnice,“ uvedl.

Místa parkovišť
- Žlutý kopec – Tomešova ulice
- Sportovní ulice
- Dětská nemocnice
- bohunická nemocnice
- Purkyňova ulice
- nádraží Královo Pole
- ulice Veveří-Šumavská
- Líšeň – u Zetoru
- Jemelkova ulice
- Polní ulice
- nemocnice Milosrdných bratří
- Akademická ulice

K oblastem vytipovaným už dříve nově přibyla Polní v Brně-středu a Akademická ulice mezi Bohunicemi a Novým Lískovcem. „Pokud se jedná o prostor stávajícího parkoviště, je to nejlepší možné místo. Žádné jiné tam vymyslet nelze, protože Akademická ulice je mezi dálnicí a prostorem univerzitního kampusu,“ komentoval plány města bohunický starosta Antonín Crha.

Více odstavných parkovišť by v Brně či v jeho okolí uvítal třeba Martin Hemza z Velkých Bílovic na Břeclavsku, který do Brna dojíždí. „Mohlo by přibýt třeba někde u Olympie, ale nutná je tramvajová doprava. Jinak je totiž jedno, jestli člověk stojí v zácpě v autobuse nebo v autě. Dobrý by byl také Komárov,“ sdělil.

Plánovaná parkoviště lidem nabídnou téměř sedm tisíc míst. Vytipované oblasti ještě nechají radní prověřit analýzou. Tu chtějí mít hotovou do konce června.