Lokalita tak díky letní divadelní scéně nabídne další typ akcí, který tam dosud chyběl. „Pro divadelníky je areál na Kraví hoře atraktivním prostředím s výhledem na celé Brno. Nám program přinese užitek v tom, že se o nás dozví ta část Brňanů, která inklinuje spíš ke kultuře, takže ji to natáhne i ke sportovní části," uvedl ředitel Sportovního a rekreačního areálu Kraví hora Evžen Hrubeš.

Letní scénu na tomto atraktivním místě uspořádá Divadlo Bolka Polívky poprvé, protože v předchozích letech bavilo diváky na Biskupském dvoře v centru města. Nedávno pořadatelé zveřejnili její program. „Je kvalitní, žánrově pestrý a bude uvedený na krásném místě s jedinečným geniem loci. Nyní nás okolnosti učí žít jinak, měníme své zvyky a zažitou normálnost. Situace se mění v podstatě ze dne na den, ale jsem přesvědčená, že i v této nejistotě je koupě vstupenky na jakýkoliv titul jistotou a radostí,“ řekla ředitelka Divadla Bolka Polívky Kateřina Komárková.

Kostel Nejsvětější Trojice v Králově Poli.
Královopolští si na nové varhany počkají, nákup překazil covid

Letní scéna v amfiteátru bude rozdělená do dvou časových úseků. První začne 12. června a potrvá dva týdny. Druhý pak nabídne bohatý program mezi 22. červencem a 15. srpnem.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Diváci zhlédnou představení z domácího repertoáru, jako jsou tituly DNA, Šašek a syn nebo Rebelky. Oblíbené činohry uvidí také v podání spřátelených souborů, třeba Dejvického divadla, Divadla Kalich, Divadla Petra Bezruče nebo Divadla Na zábradlí. Některá představení zahrají jejich herci v brněnské premiéře. Lidé se mohou premiérově těšit například na Lásky jedné plavovlásky v podání ostravského Divadla Petra Bezruče.

Otevření zrekonstruovaného Bakešova pavilonu Masarykova onkologického ústavu
Opravili Bakešův palác, srdce onkologického ústavu v Brně. Podívejte se

Pod širým nebem předvedou své herecké nadání známé tváře. „Obecenstvo se může pochopitelně těšit na Bolka Polívku, ale také na další největší herecké osobnosti současného divadla: Ivu Janžurovou, Ladislava Freje, Zlatu Adamovskou, Martina Hofmanna, Báru Hrzánovou, Pavla Zedníčka, Simonu Stašovou či Petra Štěpánka," vyjmenoval mluvčí Divadla Bolka Polívky Michal Adamík.

Uspořádání letní scény Divadla Bolka Polívky v letních měsících bude záležet na aktuálních vládních nařízeních proti šíření koronaviru. Momentálně se divadelní představení podobně jako mnohé další akce nemohou konat.