První obyvatele se do domu nastěhují koncem května, už nyní se ale zájemci mohou během dne otevřených dveří podívat například do čtyřpokojového vzorového bytu. Jednopokojové bydlení Brňané v bytovém domě nenajdou, developer se v projektu zaměřil především na domov pro rodiny.

Přes dvě stovky bytových jednotek i komerčních prostor nabídne již za dva roky brněnský komplex Nad Arboretem.
VIDEO: Z vysokého věžáku u brněnského arboreta už stojí půlka, podívejte se

„Z většiny jsou to tří nebo čtyřpokojové byty, které jsou určené především pro rodinné bydlení. Opravdu jsme projekt navrhli jako rodinnou rezidenci, proto se u nás malometrážní byty nenacházejí,“ vysvětlil technický ředitel developerské společnosti Domoplan Pavel Zobač.

Dohromady nabízí bytový dům šestačtyřicet bytů s rozlohou od 82 do 216 metrů čtverečních. Přímo pod okny stavby najdou lidé v budoucnu park o rozloze dvou tisíc metrů čtverečních, který zelení propojí Metodějovu a Kollárovu ulici.

Všechny byty jsou současně orientované tak, aby do nich proniklo co nejvíce denního světla. Proto má dům i samotné byty atypický tvar i dispozici. „Jedná se o pavlačový dům, na sever jsou orientované klidové místnosti, na jihovýchodní a jižní stranu pak obývací pokoj s kuchyní,“ pochvaloval si Zobač.

Zdroj: Deník/Terezie Heinz

Právě Rezidence Starý pivovar se v minulosti stala držitelem ocenění absolutního vítěze soutěže Realitní projekt roku. „Neobvyklý tvar umožní dostat do interiérů maximální množství přirozeného denního světla při zachování vlastního soukromí,” zmínil před časem hlavní architekt projektu z ateliéru RAW Tomáš Rusín.

K dispozici je v bytovém domě aktuálně dvacítka bytů. Oproti loňskému roku vzrostl v letošním prvním čtvrtletí zájem o koupi nových bytů v Brně až dvojnásobně. Ceny novostaveb zatím stoupají pozvolna, pohybují se těsně pod rekordní hodnotou z druhého čtvrtletí předloňského roku.

Platba v automatu za parkovací oprávnění v Brně.
Zdražování rezidentního parkování: srovnejte si ceny v Brně a dalších městech

„Zlevnění hypoték vyhnalo lidem z hlavy inflační obavy a realitní trh na Brněnsku po dvouleté stagnaci otočil vzhůru. Zlepšující se nákupní sentiment je podložen důvěrou v to, že zlevňování hypoték bude pokračovat,“ zhodnotil situaci nedávno výkonný ředitel developerské firmy Trikaya Dalibor Lamka.