S více než šedesátimetrovou výškou se místo stane dominantou areálu Vlněny. Zajímavé je zejména provedení stavby. „Architektonická forma objektu počítá s tenzí měřítka a křehkosti. Výrazné příčné předsazení dvou objemů výškové části vrcholí odvážnou konzolou na úrovni sedmého patra,“ popsala mediální zástupkyně developerské společnosti CTP Pavlína Křivancová.

Přízemní recepci zkrášlí neotřelé umělecké dílo, které již nyní vyobrazuje tři tančící pieroty. Ti na hrubých betonových dílech v technice reliéfu s lehkostí podpírají obří hmotu. „Vyjádření křehkosti a zranitelnosti dnešního světa je pokračováním výtvarné autorské série tří etap,“ pokračovala Křivancová.

Budova I v multifunkčním areálu Vlněna v centru Brna bude brzy hotová. Kolaudace je v plánu na konec května.
Budova s unikátní fasádou ve Vlněně má prvního nájemce. Stěhuje se na konci roku

Budova se šestnácti nadzemními a jedním podzemním podlažím má i svého prvního nájemníka. Tím se již v únoru stala firma PKV Build, vedoucí hráč v energetickém poradenství.

Problematice energetiky se společnost věnuje jedenáct let. Do budovy se stěhuje na konci letošního roku. Aktuálně čítá tým PKV přes sto třicet expertů na energetiku a obývá dvě patra v jiné budově na Vlněně.

Drone Helipad vyvíjí společnost 3L Robotics, v budoucnu má doručovat poštu. Helipad bude umístěný na střeše budovy I v areálu Vlněny v centru Brna.
Dron doručí balík v centru Brna. Podívejte se, jak vypadá pošťák budoucnosti

V nových prostorách zabere firma téměř tři tisíce metrů čtverečních kanceláří na čtyřech patrech. „V PKV pomáháme firmám k vyšší energetické nezávislosti, abychom udrželi i jejich konkurenceschopnost a ziskovost. Naše rozšiřování působnosti ve Vlněně proto dává velký smysl,“ řekl před časem generální ředitel PKV Jiří Pech.

Nová budova I bude vybavená nejnovějšími smart technologiemi, a to včetně chytrého osvětlení nebo kontrolou kvality vzduchu. Developer CTP investuje do budovy šest set milionů korun. Kolaudaci plánuje koncem května.