První vozy zamířily do okresního města na severu Čech v pondělí. Poslední vyrazí na cestu v pátek. Představitelé ústeckého dopravního podniku podali nejvyšší nabídku za vyřazené trolejbusy. Konkrétně se jednalo o jeden milion za kus.

„Na konci loňského roku se nám podařilo nakoupit nové vozy, které jsou náhradou za dosluhující trolejbusy typu 25Tr, 15Tr, 22Tr, ale i 14Tr a 21Tr. Jejich oprava a údržba by pro nás z ekonomického hlediska neměla smysl," uvedla mluvčí brněnského dopravce Hana Tomaštíková.

Trolejbus Škoda Tr25 absolvuje v neděli svou rozlučkovou jízdu, protože tento typ vozu dopravní podnik po 14 letech vyřazuje z provozu. Postupně objíždí všechny brněnské linky s trolejemi.
Rozlučková jízda Brnem: trolejbus 25Tr čeká po čtrnácti letech vyřazení

Náhradou za dosluhující trolejbusy jsou kloubové vozy Škoda 27Tr. Od loňského prosince jich už v brněnských ulicích jezdí dvacet. Stejný počet dorazí do města i letos.

Vyřazené trolejbusy Škoda 25Tr vyřazovali v Brně z provozu postupně od loňského prosince. Poslední vyrazil do ulic první únorovou neděli, kdy při rozlučkové jízdě objel všechny trolejbusové linky ve městě.