Kontroloři ze Státní zemědělské a potravinářské inspekce podnik v Bayerově ulici navštívili v úterý a našli zázemí, které porušuje předpisy.

„Provozovna jako celek uzavřena nebyla. Pouze prostory skladu, kde byl výrazně zanedbaný úklid. Inspektoři kromě stop po hlodavcích a hmyzu na místě objevili také plíseň. Hrozilo, že skladované věci mohou ovlivnit kvalitu nebo bezpečnost potravin a kontaminovat je,“ sdělil mluvčí inspekce Pavel Kopřiva.

Fotodokumentace Státní zemědělské a potravinářské inspekce k brněnské restauraci Namaskar v Táborské ulici.
FOTO: trus hlodavců a špína, inspekce uzavřela indickou restauraci v Brně

Podle zástupců restaurace se snaží vše dát co nejrychleji do pořádku. „Uklízíme, uklízíme. Dnes večer bude všechno v pořádku," řekla ve středu před polednem Deníku Rovnost jedna z pracovnic podniku.

Inspektoři kvůli výskytu hlodavců nedávno na necelé dva dny zavřeli také benzínku společnosti Eurobit ve Voděradech na Blanensku. Mimo provoz byla část s potravinami kvůli výskytu hlodavců. Prodej pohonných hmot zůstal zachovaný přes okénko. Zástupce společnosti Eurobit Radek Michalica tehdy Deníku řekl, že se na zmíněné čerpací stanici konají pravidelné kontroly deratizační firmy. V provozovně jsou podle něj jak pasti na hlodavce tak návnady. Upozornil, že benzínka stojí mezi poli, kde je jejich výskyt zpravidla větší.

„Rádi bychom poukázali na skutečnost, že zboží, které prodáváme, poškozeno nebylo. Totéž uvedla i česká potravinářská inspekce. Ihned po kontrole provedla deratizační firma kompletní úklidové práce,“ řekl Michalica.

Na benzinové stanici funguje také restaurace v americkém stylu EB diners s vyhlášenými burgery. Té se omezení netýkalo. Byla v provozu a lákala na běžnou denní nabídku.