V letošním roce si ale návštěvníci na rybích specialitách nepochutnají. „Kvůli situaci kolem šíření covidu jsme se rozhodli letos slavnostní výlov pro veřejnost zrušit. Přiměla nás k tomu i probíhající uzavírka silnice E461, která by dál ztížila dopravu návštěvníků akce,“ komentoval ředitel Rybníkářství Pohořelice Roman Osička.

Výlov Vrkoče není první ani poslední zrušenou akcí z důvodu covidových omezení. Ze stejného důvodu se na náměstí Svobody v Brně neuskuteční ani ohlášené Slavnosti dobrého jídla. „Všichni situaci sledujeme, takže naši prodejci nebyli překvapení, když jsme akci zrušili. V současné době zároveň chodí na akce méně lidí a jsou opatrnější, hlavně v případě jídla. To by se mohlo negativně podepsat na tržbách trhovců,“ řekla zástupkyně organizátorské firmy Markéta Štěrbová.

Další zrušené akce v Jihomoravském kraji:

* Den s integrovaným záchranným systémem Jihomoravského kraje v Brně
* Burčákfest ve Znojmě
* Festival dračích lodí ve Znojmě
* Gulášfest v Mikulově
* Sedlecké vinobraní v Sedleci

Kromě Slavností dobrého jídla firma Breakpoint Communications organizuje tradičně i Vin(n)osti svatého Martina. „Snad alespoň tuto akci pro Brňany letos zachováme,“ doufá Štěrbová.

Na své zdraví dává v poslední době větší pozor i studentka Markéta Nesrstová z Blanska. „Na větší akce už tolik nechodím. Spousta z nich, na které jsem měla jít, jsou stejně zrušené,“ řekla. Podobný přístup má i nastávající matka Lucie Zavadilová z Brna. „Měla jsem jít ve čtvrtek do divadla, ale nechci nic riskovat. Radši nabídnu svůj lístek někomu ze svých známých,“ uvedla.

Konec září také tradičně patří svatováclavským hodům. V Tišnově se vedení města rozhodlo letošní oslavy zrušit. Stejně tak o zrušení hodů informovala v pondělí i brněnská městská část Žebětín.

Vedení úřadu městské části Ořešín plánovalo hody zachovat s několika změnami v programu. „Vzhledem k současné situaci nemůžu zaručit, že hody nezrušíme úplně. Dnes večer ještě budeme jednat se zástupci sboru dobrovolných hasičů, kteří se na organizaci podílí,“ řekl včera Deníku starosta městské části Jan Levíček.