„Budou se opravovat praskliny ve vozovce, dorovnávat poklopy šachet a vyměňovat obrusná vrstva silnice,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Omezení provozu se týká hlavně křižovatky mezi ulicemi Táborská a Ostravská. Doprava bude v každém směru svedena pouze do jednoho pruhu. „ Doporučujeme řidičům, aby se Židenicím vyhnuli a využívali odlehčovací trasu přes Vinohrady ulicemi Rokytova, Jedovnická, Bělohorská a Ostravská,“ uvedl Žára.

Městské hromadné dopravy se uzavírka přímo nedotkne. Okružní linky číslo 44 a 84 budou jezdit po obvyklé trase, jen zastávky se budou podle potřeby posouvat. „Výjimkou je víkend od 14. do 16. srpna, kdy bude linka číslo 84 odkloněna ulicemi Táborskou a dále pojede na hlavní nádraží po trase tramvajové linky číslo 13,“ uvedl vedoucí dopravního odboru brněnského dopravního podniku Jan Seitl.

Podle něj bude horší uhlídat zpoždění autobusů. „Cestující musí počítat se zdržením. Autobusy budeme od úterý monitorovat a v případě nutnosti vyšleme za zpožděné vozy jiné,“ uzavřel Seitl.

HELENA ČTVRTEČKOVÁ