Po vstupu do nenápadného prostoru na brněnské Palackého třídě pozornost návštěvníka upoutají dvě věci. Palírenská soustava a dřevěné police prohýbající se pod ingrediencemi uloženými v lékárenských dózách z tmavého skla a pod lahvemi ginu. Nápoj vypálil Robert Urbánek jako vůbec první brněnský London Dry gin. Jeho výrobě mohou lidé i přihlížet. „Chtěl jsem, aby za mnou chodili a nahlíželi mi pod ruce, když pálím. Odnáší si pak příjemný pocit i zážitek,“ říká palírník a majitel Little Urban Destillery.

Za prvním brněnským ginem svého druhu je několik měsíců zkoušení. Urbánek se inspiroval místními chutěmi, i rodnou Vysočinou. „Gin musí vycházet z jalovce, téměř vždy je tam koriandr a dále třeba citrusové plody s různou sadou koření či bylin. Snažil jsem se najít jemnou kombinaci, protože rád piju gin samotný. Ubral jsem tedy citrusů a nahradil je jeřabinou, rakytníkem a jablkem,“ popisuje složení prvního z produktů Urbánek.

ROK A PŮL ZKOUŠENÍ

Všechny ostatní výrobky jeho palírny poté vychází ze základního London Dry ginu, do kterého se po destilaci nic nepřidává. „Vytvořil jsem gin výrazný po jalovci, ale jinak s jemnou chutí. Ta je dosažená skladbou bylin a plodů, které se v tekutině macerují před destilací. Asi rok a půl jsem receptury zkoušel, než jsem dospěl ke svým třinácti bylinám. Do určité míry to určuje i podíl lihu, který je u základního třiačtyřicet procent,“ vysvětluje palírník.

Výrobě slavného alkoholického nápoje zasvětil veškerý čas. Kvůli palírnictví opustil původní práci, která jej nenaplňovala. Výrobě kořalky se naplno věnuje dva roky.

Jan Žaloudík.
Ředitel Masarykova onkologického ústavu Žaloudík rezignoval

Kromě základního ginu už vyrábí i další druhy nápojů. „Je to zlatavý stařený gin z jalovcových soudků. Tekutina z dřeva časem přebírá chutě a aromata. Potom také likér na bázi ginu, ve kterém se tři měsíce macerují trnky. Takzvaný Sloe gin jsem objevil v Anglii a úplně mě uchvátil. Vyrobil jsem jej jako první v České republice,“ zmiňuje.

Nejen že destiláty i likéry vlastnoručně vaří, každou lahev také ručně kolkuje a noří do horkého vosku.

Urbánek zájemcům v palírně nabízí i dvouhodinové degustace. „Vyprávím při nich o historii nápoje, příchozím dám ochutnat typické zástupce světových ginů a oni je pak mohou porovnat s tím mým. Část destilátů podávám čisté, pak následuje párování s tonikem,“ zmiňuje palírník.

Většinu zkušeností se naučil ve Spojeném království, kde se setkával s tamními destilatéry. Zatím mu výroba ginu i starosti okolo zabírají většinu času. „Dokážu si představit, že tady v sedmdesáti jednou za týden vypálím gin a o zbytek se budou starat jiní,“ přemítá.

Robert Urbánek
Kdo to je: palírník, tvůrce prvního brněnského London Dry Ginu
Jak se dostal k výrobě ginu: původně se živil prací v oblasti strojírenství, poté se výrobě ginu v Anglií, od roku 2017 se naplno věnuje pouze palírenství
Prvenství: jako první v České republice připravil Sloe Gin
Kam chodí pro inspiraci: učil se od předních palírníků v Anglii
Kde jeho výtvory ochutnat: palírna Little Urban Distillery na brněnské Palackého třídě
Co lze zažít v palírně: dvouhodinové degustace, při kterých se lidé dozví o historií ginu a ochutnají i vzorky ze světových palíren