Děti i dospělí se mohou těšit na 3000 metrů čtverečních zážitků komiksového parku s názvem Magický svět. Vše bude v nadživotní velikosti. „Šmoulí vesnice zabere celé přízemí pavilonu C. Domečky jsou v nadživotní velikosti, aby do nich pohodlně mohl vejít i dospělý člověk. Díky interaktivním prvkům pak budou mít návštěvníci pocit, že se sami stali šmouly,“ říká Květa Havelková ze společnosti JVS Group, pořadatele akce.

V brněnském muzeu miniGarage je k vidění kolem dvanácti stovek modelů aut v měřítku 1:18.
Tip na výlet nejen pro muže: unikátní sbírka mini autíček v Brně ohromí

Kouzelná šmoulí vesnice nabídne nejen zábavu, když si budete moci zkusit, kterému ze slavných šmoulů se nejvíce podobáte, ale také ponaučení. Posláním projektu je inspirovat děti i jejich doprovod k ochraně životního prostředí. Návštěvníci se hravou formou dozví, jak pečovat nejen o šmoulí, ale především lidský les. „Spolu se šmouly prožijí napínavé dobrodružství, ve kterém zvítězí nad zákeřným čarodějem Gargamelem a jeho kocourem Azralem a zachrání přírodu," dodávají pořadatelé.

Zdroj: Youtube

Zábavně-vzdělávací park Šmoulové – Magický svět otevře své brány již 10. března 2023, navštívit jej bude možné až do 31. srpna 2023. Otevřeno bude každý všední den od deseti dopoledne do sedmi hodin večer, o víkendech pak od devíti do sedmi hodin večer. Základní vstupné stojí 280 korun na osobu, v nabídce jsou například i zlevněné a rodinné vstupenky.

Šmoulové, jejichž autorem je belgický kreslíř Pierre „Peyo“ Culliford, se poprvé objevili 23. října 1958. Vrchol komiksové slávy modří skřítkové zažívali v 60. a 70. letech. Od 80. let se pak vysílal americko-belgický seriál Šmoulové (celkem měl 429 dílů), díky němuž se komiksové postavičky staly nedílnou součástí popkultury. V roce 2021 vznikl nový šmoulí seriál, který používá nejmodernější technologie 3D animace.