Hned při vstupu do pavilonu jsou vidět dlouhé fronty. Ta největší vede k Baxtrixovi, který na internetu sdílí, jak hraje počítačové hry. „Mám rád, jak hraje třeba hru GTA V. Líbí se mi tady,“ říká čtrnáctiletý Michal. Před ním stojí ještě několik desítek lidí. Na fotku a pár slov s hráčem lidé čekají více než hodinu.

Na festivalu si návštěvníci sami také různé hry zkoušejí. Pavilon V je zahalený v přítmí tak, aby měli hráči co nejlepší pohled na obrazovky. „Lidé si mohou vyzkoušet telefony napojené na klávesnice a obrazovky, což je teď novinka. Dále si mohou zahrát střílecí hru Far Cry 5, nebo vyzkoušet nové mobily a tablety,“ vysvětluje muž na stánku společnosti Samsung.

Po pavilonu chodí většinou kluci, ale najdou se i dívky, které festival baví. „Jsem tady hlavně kvůli youtuberkám. Nejradši mám ty, které se věnují módě. Třeba Annu Šulc nebo Adele Brandi,“ říká usměvavá mladá dívka, která se právě před chvíli z jednou ze svých oblíbenkyň vyfotila. Její sestra k tomu zatím sbírá odvahu a postává kousek opodál.

Pro návštěvníky tu jsou i pohodlné pohovky, na kterých si sednou k hrám na herních konzolích. Jednu, která simuluje zápasy v kleci, zrovna hraje Filip Brázda s kamarádem. „Zatím je to první věc, kterou zde zkoušíme, a je to super. Těším se ještě, jak si zahraji motoristickou hru Forza přímo v kokpitu řidiče,“ prozrazuje své plány chlapec.

Celý festival ale není jen o virtuální zábavě. Na vyhrazeném místě děti také jezdí na koloběžce nebo střílejí na fotbalovou bránu.