Na nevyhovující stav magistrát několikrát upozorňoval Brňan Lukáš Polický. „Ač se celá Tuřanka dělala nová, nebyl zřejmě čas lámat si hlavu, jak moc koncepční má být. Zůstaly tam nevyhovující nástupiště, ke kterým se nevejde celý autobus. Teď to vypadá, že by se to mohlo změnit, takže lidi už třeba nebudou muset vystupovat do hlíny,“ zamyslel se mladý muž.

Podle Evy Hradilové z odboru dopravy se obě úpravy zřejmě navrhnou do městského rozpočtu. „Pokud návrh přijme Rada města Brna, zašleme pokyn Brněnským komunikacím k nápravě současného stavu,“ sdělila Hradilová.

Plánovaná úprava vstupu do brněnské zoo.
Plánují upravit vstup do brněnské zoo. Chodce oddělí od aut, přibydou nová stání

Ulice byla kvůli rekonstrukci uzavřená až do loňského listopadu kvůli opravě plynovodu, kanalizace a vodovodu. Do oprav tehdy město investovalo pětasedmdesát milionů korun. „Přibližně od července vystřídali plynaře pracovníci Brněnských vodáren a kanalizací, kteří tam naváží se svou rekonstrukcí kanalizace a vodovodu," upozornila tehdy mluvčí brněnského magistrátu Anna Dudková.

Kromě nevyhovujících zastávek hromadné dopravy upozornil Polický také na nedaleká parkovací stání, které podle něj mohly nahradit cyklopruhy. „Přitom by se tam koridor pro cyklisty pravděpodobně vešel, čímž by se dalo vyhnout komplikovanému objíždění o jeden a půl metru,“ podotkl muž.