V sobotu se dožívá rodák z brněnských Tuřan jubilejních stých narozenin. V současné době žije v domově důchodců v brněnské Bystrci.

Nynější generál a válečný veterán Boček nejdříve v Anglii, kam se dostal, sloužil jako mechanik u 312. stíhací perutě. Později prodělal pilotní výcvik. V letadle Spitfire nakonec odlétal šestadvacet operačních letů. „Když jsem sedal do letadla, strach jsem nikdy neměl. Vždy jsem si říkal, že se to nemůže stát mně, že vždy sestřelí někoho jiného,“ vyprávěl po letech Boček.

V roce 1946 Boček odešel z armády a pracoval jako soukromý automechanik, později jako zaměstnanec Mototechny. „V letech 1958–1983 byl zaměstnán jako soustružník ve výzkumném ústavu Československé akademie věd v Brně," uvedl v Encyklopedii dějin města Brna Jiří Mikulka.

Generál Boček také dlouhodobě usiloval o vybudování sochy Edvarda Beneše v Brně. Odhalení pomníku prezidenta Beneše před budovou Právnické fakulty Masarykovy univerzity v ulici Veveří se uskutečnilo v roce 2010.

Boček je nositelem Řádu Bílého lva za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Obdržel také čestné občanství města Brna. Bočkovo jméno nese i jedna z devatenácti pětičlánkových tramvají 13T.