Až 30. června byl při činu přistižen třináctiletý školák, který se k požárům přiznal. Důvodem bylo, že jeho pan učitel byl také členem hasičského sboru a při vypuknutí požáru bylo vyučování vždy přerušeno. Chlapce předali k brněnskému soudu. Škodu vyčíslili na 11 780 korun. 

V současnosti se sbor významně podílí na společenském a kulturním životě v obci. „Pořádáme Mladé a Staré hody, spolupořádáme Dětský den i prázdninové Letní noci u hasičské zbrojnice,“ přiblížil bývalý starosta sboru Jiří Vašulín. Sbor také od roku 1978 pravidelně pořádá soutěže v hasičském sportu. 

Martin Ševc.
Starosta Brna-Židenic podal podnět na disciplinární komisi kvůli Ševcovi

K POŽÁRU KUCHYNĚ PŘIJELI PRVNÍ

Kuchyně v rodinném domě hořela loni dva dny po Štědrém dni v Troubsku. Střeličtí dobrovolní hasiči dojeli na místo první. „Mladí členové jednotky mohli plnohodnotně uplatnit dovednosti, které postupně získávali při výcvicích pohybu v zakouřeném prostředí,“ řekl velitel jednotky Jiří Švestka. Zasahovalo celkem sedm jednotek. Příčinou byla technická závada.

OSLAVUJÍ PATRONA HASIČŮ 

V roce 2006 navázali střeličtí dobrovolní hasiči přátelství s organizací Protezione civile v Assagu v Itálii. Dobrovolníci, kteří jsou obdobou dobrovolných hasičů, pomáhají třeba při požárech a povodních. Loni přijeli na 120. výročí střelického sboru, letos v září pojedou střeličtí hasiči do Itálie. Sbor se také každoročně vydává na mezinárodní hasičskou pouť na Svatý Hostýn. Letošní šestadvacátý ročník připadá na 27. dubna. První neděli v květnu pořádají oslavu svátku svatého Floriána, patrona hasičů. „V hasičských uniformách se účastníme slavnostní mše svaté ve střelickém kostele Nejsvětější trojice, poté jdeme průvodem uctít zemřelé spolubratry hasiče na místní hřbitov,“ řekl bývalý starosta sboru a člen Jiří Vašulín.

Tramvaj T6A5.
Tramvaje z Prahy zamíří na brněnské koleje

HANA KOTOUČOVÁ