„Z Brna do středočeského Týnce nad Labem se v úterý v noci vydá nadměrný náklad o třech soupravách v konvoji a ve středu v noci ho bude následovat další konvoj o dvou soupravách,“ popsala mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

První konvoj o třech soupravách vyrazí v úterý 11. července v jedenáct hodin večer z Brna, na noc zakotví na parkovišti u obce Závist. Soupravy, kdy největší z nich bude mít 30 metrů a vážit 135 tun, další dvě, které budou menší, tady stráví noc. Pokračovat do Týnce nad Labem budou ve středu v devět hodin ráno a svou trasu tady skončí v přístavu mezi osmou a devátou večer.

Druhý konvoj o dvou soupravách se vydá na cestu ve středu 12. července v jedenáct hodin večer z Brna a na noc zakotví také na parkovišti u obce Závist. Větší souprava bude měřit 26 metrů a vážit 120 tun, menší o váze 100 tun zde také stráví noc. Do Týnce nad Labem budou pokračovat ve čtvrtek v devět hodin ráno a svou trasu tady skončí v přístavu mezi osmou a devátou večer.

Obří moduly pro tepelný výměník se z přístavu v Týnci nad Labem vydají do Egypta. „Obrovské kolosy budou v trase transportu doprovázet technici ČEZ a budou hlídat bezpečný průjezd pod vedením vysokého a nízkého napětí. Při průjezdu po celé trase nebude omezena dodávka energie pro naše zákazníky,“ uvedla mluvčí.

„Soupravy pojedou konkrétně ve 23 hodin z Brna – ulice Křižíkova do Kuřimi, Lipůvky a za obec Závist, kde stráví noc. Pokračovat budou druhý den ráno přes Černou Horu, Sebranice, Bystré, Poličku, Krounu, Hlinsko, Trhovou Kamenici, Slatiňany, Heřmanův Městec, Nové Dvory, Přelouč, Zdechovice, Chvaletice do přístavu v Týnci nad Labem,“ dodala Lapáčková Beránková.