Přesná podoba parku není jasná. „Zatím jsem představil ideový záměr, park chceme upravit v přírodním stylu. Problém území je, že je poměrně malé. Rozhodli jsme se jít cestou vybudování intimnějších zákoutí, kvůli bezpečnosti ale park oplotíme,“ uvedl líšeňský starosta Břetislav Štefan.

Záměr nemile zaskočil skupinu místních, kteří již část území zvelebili. „Dřeme tam šestý rok, zasadili jsme ovocné stromy a nyní se má vše zničit a začít znovu,“ zmínil iniciátor úprav Lukáš Sejkora. Loni navrhl vlastní projekt úprav Jedlý park Sedláčkova do magistrátního participativního rozpočtu. Líšeňská radnice jej označila za neproveditelný.

Tříkrálový průvod se třemi velbloudy prošel v úterý odpoledne centrem Brna.
Králové na velbloudech, světlonoši na koních. Brnem prošel tříkrálový průvod

Starosta Štefan ujistil, že do konečné podoby parku se promítnou i požadavky místních a kácet se budou jenom neperspektivní a staré stromy. „Až ze soutěže vzejde projekt, před tím, než jej projedná rada, ještě bude veřejná debata. Zatím ale vím pouze o pár lidech, kteří se proti nynějšímu plánu staví,“ reagoval.

Podle Sejkory však projekt zničí komunitu lidí, kteří se o prostor nyní starají. „Na papíře jsou krásná slova, nakonec to ale stejně dopadne tak, že místem přejede bagr a všechno se vykácí," poznamenal. 

Revizoři v Brně. Ilustrační foto.
55 tisíc lidí jelo loni v Brně načerno. Méně než rok předtím, ubylo ale kontrol