Brněnský náměstek pro investice Robert Kerndl také momentálně jedná s investory v této oblasti o možnosti podílet se na stavbě obou silnic současně. „Nutný je také výkup minimálně čtrnácti nemovitostí, což je složitá disciplína. Momentálně necháváme záměr zpracovat investičním odborem, abychom věděli, že pokud s ním předstoupíme před zastupitele města, kolik a v jakém časovém horizontu musí město vyhradit peněz,“ popsal postup.

Společnost CPI Property Group, investor výstavby Nové Zbrojovky, počítá především se spoluprací na stavbě nové městské třídy. „Vnímáme vytvoření nové měststké třídy jako velkou příležitost k rozvoji města Brna a jsme připraveni se na její realizaci podílet. A to jak ve fázi projektové přípravy, tak i při realizaci. Letos na jaře jsme zahájili společně s dalším investorem v území jednání s vedením města o podobách a formách spolupráce,“ informoval za firmu Jakub Velen.

Se zástupci města jedná také druhý z investorů, Imos Development. „Podrobnosti zatím nejsou jasné,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Hana Vyplelová.

Zástupci Ředitelství silnic a dálnic prozatím příliš reálně propojení obou staveb nevidí. „Jednání o propojení obou připravovaných komunikací záleží především na zástupcích města a investorů. Jsme ochotní se přizpůsobit, ale nesmí to v žádném případně ohrozit naši stavbu okruhu,“ konstatoval ředitel brněnského závodu společnosti David Fiala.

Úsek Velkého městského okruhu mezi Tomkovým náměstím a Rokytovou ulicí mají silničáři v plánu stavět pravděpodobně buď už letos na podzim nebo na jaře příštího roku.