Zastavit úniky vody mají nerezové pláty, kterými dělníci obloží stávající bazény. „Stav bazénů se každý rok zhoršuje. Zvažovali jsme opravu keramickým obkladem nebo plastovou či nerezovou výplní. Nerez zvítězil, protože poměr ceny a životnosti vycházel nejlépe,“ uvedl předseda představensta společnosti Starez-Sport, která koupaliště provozuje, Antonín Crha.

Podle opozičního zastupitele Martina Říhy je ale cena oprav příliš vysoká. „Když vidím cenu, tak si myslím, že to určitě nebude konečná a skončíme na čtvrt miliardě. Za ty peníze je lepší bazény vybourat a postavit nové betonové s pořádnou izolací,“ komentoval plány vedení Brna Říha.

Podle primátora Vokřála jde ale o připojení se k trendu moderních vodních zábavních parků. „Většina moderních parků používá nerezové vany. Navíc to bohužel není tak dávno, co bazény prošly rekonstrukcí a nyní opět tečou,“ uvedl Vokřál. Naposledy dělníci bazény opravovali v roce 2000.

Plány na opravu se nelíbí brněnskému architektu Petru Hrůšovi, který areál Riviéry navrhl. Kromě nerezové izolace bazénů totiž na koupališti mají přibýt i tobogán a další zábavní prvky pro návštěvníky. „S nerezem pod vodou bych se i smířil, nikoliv však se skluzavkami a dalšími prvky. Ty patří spíš do městských lázní, například Fuchsových, které by si takovou rekonstrukci zasloužily,“ komentoval plány Hrůša.

Až do konce letošní sezóny se návštěvníci areálu budou koupat v protékajících bazénech. „V září Riviéru zavřeme. S otevřením počítáme po rekonstrukcích příští rok v květnu nebo červnu,“ uvedl náměstek primátora Petr Hladík.

Předseda představenstva Starez-Sport Crha připustil, že takto nákladná rekonstrukce se firmě nikdy nezaplatí. „Je to služba lidem. Přes letní horké dny jich na koupaliště zamíří i čtyři tisíce,“ komentoval Crha.

Rekonstrukce Riviéry není jediná stavba, kterou v poslední době odsouhlasili brněnští zastupitelé. Na svém úterním zasedání schválili také plány na výstavbu pětadvacetimetrového plaveckého bazénu za Lužánkami.