Situaci proto muselo nedávno řešit vedení hotelu. „Peníze začal vybírat zničehonic. S podnikatelem jsme se proto už sešli a snažíme se vše vyřešit tak, aby naši hosté mohli stát zdarma,“ uvedl ředitel Bobycentra Patrik Kupka.

S vjezdem na parkoviště a odstavením auta měli potíže i další řidiči. „Vůbec mě tam nepustili,“ kritizoval třeba Adam Kozel, který do Brna dojíždí za prací.

Jednání podnikatele je problematické i z pohledu brněnských strážníků. „Situaci jsme prověřili a požadovali jsme podklady pro povolení k vybírání poplatků. Nyní je k dispozici nemáme, proto případ předáváme do správního řízení pro podezření z porušení zákona,“ komentoval mluvčí strážníků Jakub Ghanem. Čím konkrétně se podnikatel provinil, však zatím není jasné.

K tomu, aby poplatky od řidičů nevybíral, vyzvali Procházku i brněnští radní. „Poslali jsme mu dopis s výzvou, aby vybírání peněz zanechal minimálně do soudu na určení vlastnictví a aby ze zpevněných povrchů odstranil horizontální dopravní značení,“ popsal náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Poplatek za stání
- Na zpevněné ploše vedle brněnského hotelu Bobycentrum platí řidiči až 150 korun za odstavení auta.

- Poplatek vybírá podnikatel Libor Procházka, jehož společnost tuto plochu vlastní.

- Brněnští radní poslali Procházkovi dopis s výzvou, aby parkovné nevybíral. Procházka na něj zatím neodpověděl. Radní proto zvažují další kroky.

Současně radní podnikateli nabídli společné jednání koncem ledna. „Podle mých informací zatím Procházka na dopis nereagoval. Zvážíme proto další kroky,“ dodal Koláčný.

Na opakované dotazy redakce ohledně poplatků za parkování Libor Procházka nereagoval. Spor s podnikatelem a městem se týká nemovitostí na Ponavě, které vlastní Procházka. Radní tam proto například nemůžou postavit dlouho slibované sportovní stadiony pro fotbal a hokej.

Po dvou loňských pokusech směnit nemovitosti za Lužánkami za devět nájemních domů v centru Brna či pět historických budov podali nynější zástupci města určovací žalobu. Ta míří na Procházkovu společnost Czechcity. „Bez určení vlastnictví nezávislým soudním orgánem se nemůžeme posunout dále,“ vysvětlila tehdy brněnská primátorka Markéta Vaňková.