Dělníci měli začít stavět už na přelomu května a června letošního roku. Zahájení prací ale museli odložit. Ministerstvo školství totiž zastavilo kvůli dotačnímu skandálu vyplácení některých dotací, do nichž patří i schválená dvacetimilionová injekce pro žabovřeskou halu. „Situaci jsme vyřešili tak, že nám město bezúročně půjčí dvacet milionů. My o dotaci zažádáme znovu a peníze vrátíme,“ řekl místostarosta Žabovřesk Filip Leder. Že ale žabovřeská radnice s žádosní o dotaci znovu uspěje, nemá zaručené.


Nová sportovní hala je podle náměstka brněnského primátora Petra Hladíka potřebná pro základní školu se 730 žáky i pro veřejnost. „Podporujeme rozvoj sportu a trávení volného času mládeže. Původní tělocvična byla zastaralá a nový projekt byl dobře připravený. Proto jsme peníze půjčili,“ uvedl Hladík.

V nové hale, která má být hotová příští rok v červenci, budou dvě tělocvičny s kompletním zázemím s šatnami, nářaďovnami a posilovou.

O zastavení vyplacení padesátky schválených dotací na sportoviště se rozhodla letos v květnu tehdejší ministryně školství Kateřina Valachová kvůli dotační aféře fotbalového funkcionáře Miroslava Pelty. Šest z nich se týkalo projektů z Jihomoravského kraje.